Usagi Yojimbo: Bezksiężycowa noc

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Cykl: Usagi Yojimbo (tom 16)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Usagi Yojimbo: Book 16
Usagi, Stan Sakai, Usagi Yojimbo
komiksy
Arab

Usagi Yojimbo (jap. "Królik Przyboczny (Ochroniarz)") to seria komiksowa autorstwa Amerykanina japońskiego pochodzenia Stana Sakai. Akcja rozgrywa się w Japonii na początku XVII wieku w epoce Edo. Jego bohaterami są antropomorficzne zwierzęta. Głównym bohaterem serii jest Miyamoto Usagi, królik-ronin, przemierzający kraj w ramach shogyusha - pielgrzymki wojownika, wynajmując się jako...

Akcja rozgrywa się w Japonii na początku XVII wieku w epoce Edo. Jego bohaterami są antropomorficzne zwierzęta. Głównym bohaterem serii jest Miyamoto Usagi, królik-ronin, przemierzający kraj w ramach shogyusha - pielgrzymki wojownika, wynajmując się jako ochroniarz. Postać Miyamoto Usagiego zainspirowana była osobą mistrza miecza Miyamoto Musashiego, natomiast styl i atmosfera komiksu nawiązują do filmów Akiry Kurosawy i serii komiksowych Samotny wilk i szczenię i Groo the Wanderer.

książek: 1980
Jahty | 2011-10-21

Usagi = Najlepsza seria komiksowa !!!

Marcin Konrad | 2016-11-13
Na półkach: 2016, Przeczytane