Skrzydlate cienie

Winged Creatures
978-83-241-3184-6
tragedia, przypadek, los
Dominika

To miało być zwyczajne miłe popołudnie. Przyszli tu, żeby zjeść obiad, ale nie wstaną razem od stołu. Nie wszyscy stąd wyjdą. Strzały szaleńca zabiorą im najbliższych, spokój i sens dalszego życia. Uwięzieni w zatrzymanym obrazie tamtej chwili jak skrzydlate cienie będą szukać siebie z przedtem. Przypadkowi ludzie połączeni przypadkową tragedią. Będą szamotać się w bólu, w poczuciu winy,...

Uwięzieni w zatrzymanym obrazie tamtej chwili jak skrzydlate cienie będą szukać siebie z przedtem. Przypadkowi ludzie połączeni przypadkową tragedią. Będą szamotać się w bólu, w poczuciu winy, straty i żałoby, to jak ćmy, to jak osy, to jak drapieżne ptaki. Będą błąkać się jak furie, we wściekłości i samotności. Czy jeszcze kiedyś będą potrafili poszybować do nieba jak anioły?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2008

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Aneta Wiola | 2016-08-31
Przeczytana: 2014 rok

Pierwsza książka tego autora, z jaką się zetknęłam. Przekonała mnie fabuła, jednak po przeczytaniu książki bardzo się zawiodłam.
Historia opowiada o losach ludzi, którzy przebywali w tym samym miejscu, o tej samej porze w dniu ataku. Bohaterowie zostali połączeni na zawsze poprzez to pamiętne wydarzenie.
Moim zdaniem dramatyzm jest mocno przesadzony w powieści Freirich'a. Nie mam pojęcia co sobie pisarz myślał tworząc to badziewie. Bohaterowie bardziej zachowywali się jak pomyleńcy, a nie przypadkowe ofiary.

milla | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Do tej pory wydawnictwo Amber kojarzyłam przede wszystkim z lekkimi romansami i powieściami skierowanymi do młodzieży. Sięgając po „Skrzydlate cienie” nie spodziewałam się, że w moich rękach wyląduje rewelacyjna powieść psychologiczna. Po książce oczekiwałam prostej, sensacyjno-dramatycznej akcji, dostałam natomiast tytuł skłaniający do refleksji.

Powieść Roya Freiricha jest skierowana do dojrzałego, wyrobionego czytelnika. W wypadku „Skrzydlatych cieni” nie wystarczy śledzenie fabuły, należy analizować, dostrzegać symboliczne związki tytułów rozdziałów z ich treścią, trzeba wyciągać wnioski. To nie jest kolejna lekka powiastka dla młodzieży. Kto sięga po tę powieść szukając dynamicznej fabuły srogo się rozczaruje.

Pewnego marcowego południa dochodzi do tragedii. Do spokojnej restauracji wchodzi człowiek, który z niewiadomych powodów zaczyna strzelać. Z życiem uchodzi piątka z siedmiu przebywających w lokalu osób. Czytelnik nie wie co wydarzyło się w Carby’s, nie wie kto...

mynameism | 2013-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Zdecydowanie niełatwo się czyta, nieraz trzeba bardzo skoncentrować się na poszczególnych zdaniach, bo inaczej można zgubić się w środku tekstu. Podobała mi się fabuła, pomysł skonstruowania powieści, rzeczywiści bohaterowie oraz przedstawienie ich myśli. Polubiłam Carlę, strasznie denerwował mnie Charlie i za nic nie mogłam zrozumieć Anne i Jimmy'ego. I dlatego podobała mi się ta książka, bohaterowie byli jak żywi, a ich uczucia - wręcz namacalne. Pomimo trudnego stylu bardzo polecam tę powieść.

oneo2008 | 2014-01-13
Przeczytana: styczeń 2014

Nie napiszę, że ciekawa, że wciągająca, bo taka nie jest. Powtórzę przede wszystkim to, co napisali inni- strasznie ciężko się ją czyta. Lubię dobre książki psychologiczne, ta moim zdaniem do nich nie należy. Jakieś to wszystko naciągane, wręcz irracjonalnie pokazane zachowania bohaterów po wspólnej tragedii. Ci, których ta tragedia dotknęła njbardziej (dwie siostry) zachowują się jakby się nic nie stało, są wręcz pominięci w książce, natomiast cała reszta prezentuje się jak potencjalni kandydaci do "pokoju bez klamek". Może ja nie jestem "dojrzałym i wymagającym czytelnikiem"- nie wiem, ale dla mnie to książka-dziwadło, nie mogłam się doczekać, kiedy się wreszcie skończy.

pyszka | 2010-08-09
Przeczytana: lipiec 2010

ciężko się czytało. interesująca, ale też trochę przygnębiająca. za to napisana w stylu, który bardzo mi odpowiada. ogólnie jestem na tak!

Madea | 2013-02-02
Na półkach: Przeczytane, Thriller

świetna , psychologiczna , dobrze napisana.

implikacja | 2012-07-27
Przeczytana: 04 lipca 2012

jak dla mnie ciekawa aczkolwiek trudna do czytania.

marina | 2016-09-05

Fajna a zarazem dość skomplikowana ;)

Sebastian | 2016-04-05
explorer-of-dreams | 2015-10-12