Łabędzi śpiew

Wydawnictwo: Akapit
Die Liebe höret nimmer auf...
dona

Kłopotliwe warunki postawiła umierająca matka Jana Rittberga, zmuszając niejako syna do zawarcia małżeństwa z jego dalszą kuzynką Flawią. Jan zakochany jest w Stefie, aktorce teatralnej, która przede wszystkim liczy na pozycję Jana i jego wielki majątek. Flawia, mieszkająca w posiadłości Rittbergów kocha Jana, ukrywając jednak swe uczucie. Flawia i Jan oficjalnie pozostają w przyjaźni, choć bardzo trudno pogodzić się dziewczynie, że Jan wybrał niewłaściwą osobę. Flawia dostrzega fałsz i obłudę Stefy. Intrygującym wątkiem jest tajemniczy list, jaki zostawiła matka Jana. Jest w nim zawarta tajemnica pochodzenia Jana, który okazuje się być synem malarki, w której kochał się ojciec Jana.
Łabędzim śpiewem jest ostatni obraz zmarłej malarki - matki Jana.

violabu Toczytam | 2015-03-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2015

W bawarskich Alpach w willi swojego wujostwa żyje młoda Flawia. Skromna, dobra, uczciwa i śliczna. Zakochana na zabój w swoim kuzynie, który zaręczony jest jednak z popularną aktorką. Gdy na łożu śmierci ciotka daje dziewczynie dokumenty z tajemnicą swojego życia, powinno to spowodować pogłębienie intrygującego działania fabuły na czytelnika, gdy by nie to, że sekret jest odkryty już w opisie książki na jej tylnej okładce.
Patetycznie i egzaltowanie brzmiące dialogi, przewidywalność i powtórzenia treści powodują, iż „Łabędzi śpiew” Jadwigi Courths-Mahler to słabe romansidło.

Raisa | 2012-07-02

Jako wakacyjna lektura wręcz idealna. Mało wymagająca, ale jednak skupiająca uwagę. Ma swój urok. Można w niej odnaleźć fragmenty biografii Kopciuszka. ;)

coolka | 2016-07-25
Ania_ | 2016-02-15