Bagnety i krzyże 1914-1921

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Autorka, opierając się na relacjach, wspomnieniach i opracowaniach z historii Polski, opisuje służbę żołnierzy w wojnie polsko-sowieckiej 1919-1920 i w okresie międzywojennym na kresach, gdzie Korpus Ochrony Pogranicza strzegł wschodniej granicy dla spokoju i bezpieczeństwa całej Ojczyzny. Opowieści historyczne, bogato ilustrowane fotografiami, uzupełniają podstawową wiedzę o dziejach strzelców piechoty, strażników granicznych i kapelanów polskiej armii, wprowadzają Czytelnika w klimat tamtych lat, gdy powstawała i rozwijała się Polska niepodległa.

french | 2012-01-02
Na półkach