Zaginiony dziennik Indiany Jonesa

The Lost Journal of Indiana Jones
978-83-7495-393-1
Indiana Jones, przygody, podróże
Ag2S

Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej ma przyjemność poinformować o publikacji jednego z jej najcenniejszych nabytków - uważanego dotąd za zaginiony - dziennika dr. Henry'ego "Indiany" Jonesa Juniora, przez lata ukrywanego w archiwach KGB, a ostatnio przekazanego Federacji Rosyjskiej. Dziennik zawiera informacje dotyczące prawie 50 lat życia autora (1908-1957): od młodzieńczych spotkań z takimi ludźmi, jak Lawrence z Arabii i Teddy Roosevelt, do dorosłych przygód z sektą thagów, nazistami i Królestwem Kryształowej Czaszki. Ujawniono tu wszystkie zdjęcia, rysunki, wycinki prasowe i osobiste notatki dr. Jonesa, rzucające nowe światło na postać jednego z bardziej tajemniczych poszukiwaczy przygód XX wieku.

denudatio_pulpae | 2017-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2016

"Zaginiony dziennik Indiany Jonesa" to pozycja cenna dla fanów owego pana, a ja się do tego grona zaliczam :)

Pomysł był świetny. Książka stylizowana na prawdziwy dziennik - takie rzeczy zawsze wpadają mi w oko. I te dwie wyrwane strony ze środka, super! Dużo zdjęć, notatek, dokumentów, rysunków, planów, listów itd. Jedyne, do czego się mogę przyczepić, to momentami nieczytelna czcionka imitująca odręczne pismo, ale to akurat moja osobista opinia, bo ja tej czcionki zwyczajnie nie lubię :)

Największą "wadą" tego dziennika jest po prostu jego niewielka objętość, bo przygoda zaczyna się i kończy jeszcze tego samego wieczoru. Mimo to miło spędziłam czas i nie żałuję tego zakupu. Liczyłam na odrobinę więcej, dlatego "tylko" 7 gwiazdek, z czego połowa z sentymentu do Indiego :)

Aniaxxp | 2014-02-10

Książka, (a raczej dziennik ;) ) jest pozycją obowiązkową dla fanów Indiany Jones'a. Razem z tym tytułem możemu przenieść się w świat filmu, i poczuć jak Indy. Przeglądając piękne stronice książki łatwo wczuć się w klimat. Polecam

Ada | 2013-02-17
Przeczytana: styczeń 2010

Nie jestem w stanie wydać niepochlebnej opinij na temat książek czy wgl czegokolwiek związanego z Indianą. Zostałam na tym wychowana i znam niemal każdy tekst z filmów. Dlatego łatwo było mi przypasować poszczególne elementy z książki do scen z filmu. Miłośnikom dr. Jonesa polecam zagłębienie się w ciekawe spostrzeżenia tu zawarte

Grigori | 2014-08-05
Przeczytana: lipiec 2014

Pierwsze, co chciałbym pochwalić to naprawdę przyjemny sposób wydania owego dziennika. Jak dopadłem w swe łapy to zrobiłem niemałe łał na jego widok. Sama zawartość, to fajne dla fanów Indiany uzupełnienie kolekcji przygód znanych z książek/filmów. Fanom polecam szczerze, dla pozostałych to raczej zbędny wydatek i zbieracz kurzu na półce.

Kacper | 2014-12-30
Przeczytana: 20 lipca 2009

Trudno to oceniać jako książkę. Jestem wielkim fanem postaci Indiany Jonesa, więc gdy przypadkiem trafiłem w księgarni na ten dziennik, od razu zabrałem go do kasy. Nie jest to coś, przy czym spędzimy długie godziny. Po prostu, ciekawy, ładnie wydany gadżet tylko dla miłośników Indiany.

pawel415 | 2014-12-08
Przeczytana: 15 marca 2014

Idea dziennika Indiany - bardzo słuszna. Sposób wykonania w połączeniu z ceną - mniej zachęcający.

Katelyn | 2017-04-08

Nic nie zrozumiałam.