Dziedzictwo Rodenbergów

Tłumaczenie: Eugenia Solska
Wydawnictwo: Akapit
Das Erbe der Rodenberg
dona

Umiera stary, szanowany dziedzic fortuny fabrykanckiej Rodenbergów, pozostawiając dwoje wnuków: Annę-Marię i Jana, dzieci swej nieżyjącej starszej córki. Stary właściciel fabryki nigdy także nie pogodził się z myślą, że jego jedyny syn - jak go kiedyś powiadomiono - zginął w katastrofie morskiej. W posiadłości Rodenbergów żyje także rodzina Melanii - drugiej córki Rodenberga. Mąż Melanii,...

W posiadłości Rodenbergów żyje także rodzina Melanii - drugiej córki Rodenberga. Mąż Melanii, zawistny, zachłanny, żądny władzy postanawia usunąć swego rywala do dziedzictwa Rodenbergów - Janka. Kilkakrotnie usiłuje dokonać zamachu na życie chłopca.
Czy powiodą się jego zbrodnicze plany? O tym już dowiedzą się nasi czytelnicy z kart książki. A jest tu wielka romantyczna miłość, jest intryga, są wątki wielce tajemnicze - jak w większości książek popularnej "Mahlerki" - mistrzyni w budowaniu akcji.

ania_wal | 2013-01-26
Przeczytana: 11 czerwca 2006

Książki tej autorki są do bólu lekkie. Czasem po pierwszej stronie wiemy jak się skończy - zawsze happy endem. Jednak mimo wszystko mają coś w sobie. Biorę je zawsze ze sobą do pociągu czy autobusu, bo są krótkie, opisują historie miłosne. Młodzi zakochani zawsze muszą pokonać trudne przeszkody, początku XX wieku. Dla mnie ważne, że nie są to zwykłe romansidła, z opisami scen łóżkowych. Wręcz przeciwnie główni bohaterowie na koniec tylko się całują:)))))Dla mnie ma to swój urok. W końcu o tej autorce mówi się, że to ta co "sercem pisała"

agnes7914 | 2016-06-26
karolciahoga | 2016-02-14