Mistrz ciętej riposty

How To Stop Backing Down & Start Talking Back
978-83-246-1112-6
poradnik, psychologia, socjologia
poradniki

Odnosisz wrażenie, że świat wchodzi Ci na głowę? Masz uczucie, że ustępujesz zbyt szybko, a może - przeciwnie - trzymasz wszystkich żelazną ręką? Wiedz, że obie te sytuacje są niekomfortowe zarówno dla Ciebie, jak i otoczenia. A przecież zawsze można znaleźć złoty środek, który pozwoli na utrzymanie równowagi w relacjach międzyludzkich. Ten podręcznik ma spełnić jeszcze jedną, ważniejszą misję - dzięki niemu wreszcie poczujesz, że Twoje życie naprawdę należy do Ciebie!

Northman | 2018-02-04
Przeczytana: 01 lutego 2018

Hm...

Książkę - niestety - można określić jednym, krótkim słowem...: Rozczarowanie... Opis i okładka zachęcają, można by sądzić, że będzie ciekawie, a tu... klops. Zamierzenie, tak podejrzewam, było takie, ażeby napisać coś o rozsądnej asertywności na krytykę i personalne ataki kierowane w naszą stronę, jednak... przydatnych przykładów - niestety - wcale tu nie znalazłem...

To jest troszkę banalna pozycja... Nie przeczę, komuś się może przydać, ale jak dla mnie jest zbyt... banalna właśnie. Przekazuje prawdy oczywiste, które wcale nie usprawiedliwiają powstania tej książki, bo nawet bez tych 136 stron prawdy te byłyby w dalszym ciągu powszechnie znane. A same przykłady rzekomej asertywności, prezentowanej w duchu "ciętej riposty"... jako ktoś, komu jakakolwiek celna riposta słowna bynajmniej nie jest obca [ ;) ] poczułem się naprawdę rozczarowany treścią... Przykłady reakcji tak oklepane, sytuacje tak oderwane w przytoczonych przykładach od rzeczywistości...
Szkoda...

Z...

BartłomiejNieBartosz | 2014-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Czy naprawdę ktoś wierzy, że książka za 20 - 30 zł, kupiona w sieciówce zmieni jego życie!?

Uważam, że ten "poradnik" został napisany dla żartu.
To jest jawna kpina autorów z osób, które poszukują w ich książce pomocy.

Jak asertywnie zareagować na krytykę?
Spuścić wzrok, pochylić głowę, odwrócić się do rozmówcy plecami i odejść bez słowa.

albo odpowiedzieć:

Jakie to będzie miało znaczenie za tysiąc lat?

W dziale z asertywnymi odpowiedziami na pytania typu "jak się masz?" autorzy proponują nam szereg gotowców, m.in.:
- Do której z moich licznych osobowości kierujesz to pytanie?
- Tak bym chciała, żeby ktoś mnie przeleciał.
- Każdego dnia, w każdy możliwy sposób staję się coraz lepszym człowiekiem.

i moje ulubione:

- A propos kangurów, co powiesz, jeśli kopnę Cię w brzuch? (Brak mi słów!)

Z kolei w poradach jak być dobrym szefem (każdy poradnik tego typu zakłada, że jego czytelnik jest menadżerem wielkiej korporacji...) doradza aby jadać z pracownikami posiłki ale z...

Antagonista Esklaważu | 2014-08-25

Tytuł brzmi zachęcająco, ale w trakcie czytania okazuje się, że to wybitnie słaba książka. Szkoda na nią pieniędzy.

JestOkejka | 2016-10-21

Pierwsza książka dotycząca aspektów asertywności, którą miałam okazję czytać, stąd moja recenzja nie będzie tak druzgocąca jak te poniżej. Przypadkiem wypatrzyłam ją w księgarni i gdyby nie chwytliwy tytuł, to sądzac po recenzjach, raczej bym po nią nie siegnęła.
Napisana zjadliwym językiem. Dobra baza dla osób które nie trawią pseudonaukowego bełkotu ciągnącego się bez końca w tego typu książkach. Kilka cennych porad udało mi się wyłuskać, ale na pewno nie jest to pozycja, która zasługuje na więcej niż 3 gwiazdki. Niestety niektóre z przytoczonych przykładów asertywnych odpowiedzi, jak np. wspomniany kangur, wydały mi się raczej niedorzeczne aniżeli śmieszne.

MALOWANA | 2014-10-13
Przeczytana: 11 października 2014

Dobra baza do zrobienia szkolenia dla zespołu, w którym pojawiają się błędy komunikacyjne. Polecam managerom, którzy spotykają się w swojej pracy z podwładnymi "osiołkami" oraz ludziom pracującym w obsłudze klienta gdzie asertywność to pierwszy stopień do "świętego spokoju".

Witek | 2014-03-15

Tytuł to chyba najlepsze, co ma ta książka. Zapowiadało się dobrze, a okazało się, że to nic innego niż zbiór najprostszych i najbardziej pospolitych porad dotyczących asertywnego zachowania.

Warsztat | 2018-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Zabawna książka o tym, jak być asertywnym i dbać o własne interesy. Zapada w pamięć, że nie jesteś pracownikiem sklepu całodobowego i nie musisz każdej osobie mówić w "Czym mogę ci pomóc?". Uczy, że warto czasem być ch... żeby zaoszczędzić cz... (czas). Autorzy poruszają wiele zagadnień, które szerzej poznałam w książkach Marschalla Rosenberga (komunikacja pozwalająca osiągnąć obustronne korzyści) i Susan Forward (jak radzić sobie toksycznymi ludźmi). Wiele przydatnych porad w 50 krótkich rozdziałach. Animuszu dodają tytuły rozdziałów, napisane czcionką, przywołujacą kontrowersyjne skojarzenia, ale sprzyjającą przyswajaniu ciętych odpowiedzi "pijawkom". Momentami można się pośmiać.

książek: 1961
Kamila | 2015-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 29 listopada 2015

książka jest jakąś pomyłką, wpadła mi w ręce w bibliotece i tytuł mnie zainteresował. pomimo to iż szybko czytam książki - czas poświęcony - został zmarnowany.
nie polecam

Paulina | 2015-12-12

Beznadziejna. Dla osób, które zupełnie (ZUPEŁNIE!) nie radzą w życiu. Pospolite rady. Sytuacje oderwane od rzeczywistości.

Julia | 2018-06-15

Pierwszy raz czytam tego typu książkę, i jak dla mnie była dobra, a wiele porad z niej cennych.