Mistrz ciętej riposty

How To Stop Backing Down & Start Talking Back
978-83-246-1112-6
poradnik, psychologia, socjologia
poradniki

Odnosisz wrażenie, że świat wchodzi Ci na głowę? Masz uczucie, że ustępujesz zbyt szybko, a może - przeciwnie - trzymasz wszystkich żelazną ręką? Wiedz, że obie te sytuacje są niekomfortowe zarówno dla Ciebie, jak i otoczenia. A przecież zawsze można znaleźć złoty środek, który pozwoli na utrzymanie równowagi w relacjach międzyludzkich. Ten podręcznik ma spełnić jeszcze jedną, ważniejszą misję - dzięki niemu wreszcie poczujesz, że Twoje życie naprawdę należy do Ciebie!

BartłomiejNieBartosz | 2014-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Czy naprawdę ktoś wierzy, że książka za 20 - 30 zł, kupiona w sieciówce zmieni jego życie!?

Uważam, że ten "poradnik" został napisany dla żartu.
To jest jawna kpina autorów z osób, które poszukują w ich książce pomocy.

Jak asertywnie zareagować na krytykę?
Spuścić wzrok, pochylić głowę, odwrócić się do rozmówcy plecami i odejść bez słowa.

albo odpowiedzieć:

Jakie to będzie miało znaczenie za tysiąc lat?

W dziale z asertywnymi odpowiedziami na pytania typu "jak się masz?" autorzy proponują nam szereg gotowców, m.in.:
- Do której z moich licznych osobowości kierujesz to pytanie?
- Tak bym chciała, żeby ktoś mnie przeleciał.
- Każdego dnia, w każdy możliwy sposób staję się coraz lepszym człowiekiem.

i moje ulubione:

- A propos kangurów, co powiesz, jeśli kopnę Cię w brzuch? (Brak mi słów!)

Z kolei w poradach jak być dobrym szefem (każdy poradnik tego typu zakłada, że jego czytelnik jest menadżerem wielkiej korporacji...) doradza aby jadać z pracownikami posiłki ale z...

Witek | 2014-03-15

Tytuł to chyba najlepsze, co ma ta książka. Zapowiadało się dobrze, a okazało się, że to nic innego niż zbiór najprostszych i najbardziej pospolitych porad dotyczących asertywnego zachowania.

Antagonista Esklaważu | 2014-08-25

Tytuł brzmi zachęcająco, ale w trakcie czytania okazuje się, że to wybitnie słaba książka. Szkoda na nią pieniędzy.

MALOWANA | 2014-10-13
Przeczytana: 11 października 2014

Dobra baza do zrobienia szkolenia dla zespołu, w którym pojawiają się błędy komunikacyjne. Polecam managerom, którzy spotykają się w swojej pracy z podwładnymi "osiołkami" oraz ludziom pracującym w obsłudze klienta gdzie asertywność to pierwszy stopień do "świętego spokoju".

Kamila | 2015-11-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 listopada 2015

książka jest jakąś pomyłką, wpadła mi w ręce w bibliotece i tytuł mnie zainteresował. pomimo to iż szybko czytam książki - czas poświęcony - został zmarnowany.
nie polecam

JestOkejka | 2016-10-21

Pierwsza książka dotycząca aspektów asertywności, którą miałam okazję czytać, stąd moja recenzja nie będzie tak druzgocąca jak te poniżej. Przypadkiem wypatrzyłam ją w księgarni i gdyby nie chwytliwy tytuł, to sądzac po recenzjach, raczej bym po nią nie siegnęła.
Napisana zjadliwym językiem. Dobra baza dla osób które nie trawią pseudonaukowego bełkotu ciągnącego się bez końca w tego typu książkach. Kilka cennych porad udało mi się wyłuskać, ale na pewno nie jest to pozycja, która zasługuje na więcej niż 4 gwiazdki. Niestety niektóre z przytoczonych przykładów asertywnych odpowiedzi, jak np. wspomniany kangur, wydały mi się raczej niedorzeczne aniżeli śmieszne.

Paulina | 2015-12-12

Beznadziejna. Dla osób, które zupełnie (ZUPEŁNIE!) nie radzą w życiu. Pospolite rady. Sytuacje oderwane od rzeczywistości.

IsaBelle | 2015-06-21

gdyby można było wstawić zero gwiazdek to tyle ta książka powinna dostać - absolutny gniot, pisany na kolanie

mgolab | 2016-09-10
Przeczytana: 2016 rok

To już moja druga lektura obejmująca tematykę potyczek słownych i przyznam, że jest wyjątkowo słaba. Rozdziały po 2, czy 3 strony, momentami nie wiadomo o co się autorom rozchodzi. Ponadto w wielu kwestiach zwyczajnie nie zgadzam się z książką:)

Krzysztof | 2015-02-27
Przeczytana: 08 lutego 2015

Książka składa się z dwustronicowych rad jak być bardziej asertywnym w życiu i w relacjach z innymi. Czyta się łatwo dzięki prostemu językowi i przyjętemu przez autorów schematowi, który wskazuje historię a następnie radę jak wykorzystać dane zachowanie lub wprowadzić coś w nawyk. Dobre do czytania gdy ktoś ma mało czasu między czynnościami w domu albo chce na chwilę się oderwać od otoczenia. Niektóre przykłady są czystym truizmem a niektóre dosyć ciekawe. Na pewno wiele przykładów nie wyczerpuje tematu i wymaga rozwinięcia.