Czerwone róże

Tłumaczenie: Anna Lubasiowa
Wydawnictwo: Akapit
Rote Rosen
dona

Do Dziewiczego Zamku, rezydencji ministerialnej, zamieszkałego przez cenionego i szanowanego ministra i jego piękną córkę przyjeżdża z oświadczynami młody, przystojny hrabia Rainer. Po nieudanej, nieszczęśliwej miłości 37-letni już hrabia postanawia umocnić przez małżeństwo swój majorat, żeniąc się z piękną Jostą, córką ministra, którą zna i lubi od dziecka. "Dobry, kochany wujaszek" staje się nagle mężem Josty. Zanim miłość małżeńska między dwojgiem w pełni rozkwitnie, uczucie ich przejdzie trudne i niebezpieczne próby. Są to przede wszystkim intrygi pięknej wdowy, Gerlindy, zakochanej w Rainerze, skryta miłość do Josty młodszego brata Rainera. Książka wzrusza, miłość wyciska łzy z oczu czytelnika, a przede wszystkim wprowadza w świat niemieckiej arystokracji, gdzie szczególnie żądza bogactwa popycha do kłamstw, intryg. Są tu niezwykłe zbiegi okoliczności jak w klasycznym romansie, ale o tym opowiedzą już karty książki.

Arya | 2016-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2011 - 2014