Wszystko o miłości

Tłumaczenie: Anna Iwińska
Cykl: Cynsterowie (tom 6)
Wydawnictwo: BIS
All About Love
dona

Alasdair Cynster, zwany Lucyferem, postanawia osiedlić się na wsi, zanim londyńskie matrony, poszukujące mężów dla swoich córek, wezmą go na cel. W posiadłości należącej do jego przyjaciela, Horatia, czeka go wstrząsająca niespodzianka – Horatio zostaje zamordowany. Lucyfer poprzysięga sobie za wszelką cenę odnaleźć sprawcę tej zbrodni. Wspiera go w tym panna Phyllida Talent, mieszkanka posiadłości. Ta piękna, uparta i niezależna kobieta sprawia, że zmysły Cynstera zaczynają szaleć. Tymczasem czekają go kolejne niespodzianki i niebezpieczeństwa…

kaktusowaona71 | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

I tak oto, z tomem o Lucyferze kończymy z żenieniem "klubu Cynsterów" :)
Zostaje nam tylko jeszcze w odwodzie Chillingworth. Nie rodowity Cynster, ale człowiek bardzo związany z tą rodziną :)

Muszę przyznać, że bardzo mi się ten tom podobał i bardzo dobrze się go czytało.
Gdyby nie samo zakończenie intrygi, byłabym nawet skłonna rozważyć przyznanie 8 gwiazdek..no coż.. tak się nie stało.. ale po kolei... i do zakończenia też dojdziemy.

Książka zaczyna się wspaniale, bo już na pierwszych stronach wita nas trup - a mordercy oczywiście ani śladu.. Zagadkowe wydarzenia mnożą się jak króliki, bohaterowie skrywają najróżniejsze sekrety i cała akcja wciąga szybciutko czytelnika w świat, tylko pozornie, prawie uśpionej, sielankowej, angielskiej XIX wiecznej wsi.
Podobało mi się, że wątek miłosny nie zdominował tu tak totalnie całego przebiegu akcji, wszystko zostało ładnie stonowane i wypośrodkowane. Dzięki temu lektura nie odbijała się na czytelniku totalnym przesłodzeniem już w...

monishka90 | 2014-10-04
Przeczytana: 04 października 2014

Było ich sześciu, pozostał tylko on...

Alasdair zwany przez rodzinę i przyjaciół Lucyferem zaraz po ślubie brata opuszcza Londyn i jedzie do starego przyjaciela Horatia, który mieszka w Colyton. Po dotarciu na miejsce nie widzi ani służby, ani pana domu, gdy przemierza dom znajduje ciało przyjaciela. Phyllida widząc nieznajomego mężczyznę w domu Horatia, ogłusza go gdy niechcący spada halabarda. Lucyfer nie wie co się dzieje, boli go głowa i słyszy tylko kobiecy głos. Budzi się dopiero w domu miejscowego sędziego, nieznajoma kobieta okazuje się jego córką, Phyllida opiekuje się Lucyferem. Sędzia go przesłuchuję by dowiedzieć się co widział, ale ten nie przyznaje, iż widział na miejscu zbrodni jego córki. Po pogrzebie zostaje odczytany testament zmarłego, ten cały swój majątek pozostawia Lucyferowi. Wspólnie z Phyllidą muszą znaleźć morderce i rozwiązać zagadkę tajemniczego przedmiotu, który miał zainteresować Lucyfera, szczególnie, że następną ofiarą mordercy ma być Phyllida.

Co...

karinka0031 | 2015-01-02

Książka zaskoczenie i to nie konieczne dobre.

Z całej serii o 6tce kuzynów najbardziej właśnie polubiłam Lucyfera i jego brata Gabriela. Niestety kiedy doszłam do tomu poświęconego Luceferowi bardzo posmutniałam. Podczas gdy książka i Gabrielu i Althei była bardzo fajna, ta mi się tak bardzo nie spodobała :( Niby mi się podoba ale to nie jest aż tak super jak miałam nadzieje.

emi | 2013-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2013

Łehehehe. Okej, mamy już bezsensowne wprowadzenie, możemy zająć się książką.
Wszystko o miłości. Szósta część cyklu Cynsterów i druga książka Laurens, po którą sięgnęłam. Pierwsza, gwoli ścisłości, była część czternasta. Nie ukrywam, że wtedy bardzo mi się spodobała. Tutaj natomiast miałam już nieco więcej wątpliwości, bo zauważyłam bardzo dużo podobieństw. Połączenie kryminału i romansu to coś, co lubię, ale mimo wszystko - nie zwykłam czytywać tego samego kilka razy. Tymczasem czytając "Wszystko o miłości", czułam się, jakbym to właśnie robiła. Nie bez powodu Cynsterowie to jeden cykl - postaci męskie chyba zawsze mają dokładnie te same charaktery. Z ich wybrankami zresztą chyba jest podobnie, choć trudno jest ocenić całą serię, kiedy przeczytało się dwie książki i to w dodatku nie po kolei. Mniejsza o to.

Autorka wprowadza nas w piękny świat, w którym nie ma komputerów, internetów i telefonu. W świat XIX wieku. De facto świat ten nie zawsze był piękny, ale książka nie...

Andżelika | 2013-04-04
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

To pierwsza moja książka tej autorki. Nie zawiodłam się a wręcz zainteresowałam kolejnymi.

Kasia W-ka | 2010-12-26
Na półkach: Przeczytane, Cynster's(+), Cz.7