Czarownica z doliny

Tłumaczenie: Iwona Chamska
Cykl: Cynsterowie (tom 3)
Wydawnictwo: BIS
Scandal's Bride
dona

Uparta, pewna siebie, piękna Catriona jest dziedziczką wielkiej posiadłości w dolinie, gdzie niepodzielnie włada jej mieszkańcami, opiekuje się nimi i dba o ich zdrowie. Jest wyznawczynią dawnej wiary, kapłanką bogini Lady, znachorką, a zarazem kobietą bardzo jak na swoje czasy nowoczesną i niezależną. Wezwana na odczytanie testamentu swego prawnego opiekuna poznaje, znudzonego londyńskim blichtrem, Richarda Cynstera. On jeden zdaje się nie czuć respektu przed młodą czarownicą, która zaczyna go niezmiernie intrygować. Treść testamentu jest dla wszystkich zainteresowanych szokująca. Catriona nie zamierza poddać się jego warunkom. Jednak zamiary to jedno, a życie i jego prawa – to drugie...

kaktusowaona71 | 2015-05-23
Przeczytana: 22 maja 2015

Muszę przyznać, że lektura tej części o rodzie Cynsterów sprawiła mi niekłamaną olbrzymią przyjemność. Był to jak do tej pory najlepszy tom z cyklu, a jej bohater-Richard Cynster ( dla przyjaciół "Skandal" ) przewrócił mój prywatny ranking męskich przedstawicieli tego rodu do góry nogami, lokując się na chwalebnym pierwszym miejscu.

Prawdę mówiąc, z wcześniejszych tomów, wyłaniał mi się nie wiedzieć czemu jako takie ladaco, którego należałoby raczej starać się omijać z daleka dla własnego spokoju i bezpieczeństwa ( przynajmniej ja odniosłam o nim takie wrażenie ). A tu proszę.. po poznaniu jego historii objawił mi się ostatecznie jako Mężczyzna Doskonały :-)))
( Jak to pozory mogą często mylić )

Widać i czuć, że akcja tego tomu jest dobrze przemyślana i bardzo sprawnie poprowadzona.Nie ma przewlekłego przesłodzenia, a lukier leje się jedynie przy zakończeniu, ale jak ktoś lubi ten gatunek literacki, to i lukier mu wcale nie przeszkadza.
Szalenie również podobała mi się ta...

Jaguś | 2012-10-03
Przeczytana: 02 października 2012

Jakoś tak ostatnio czytając książki tej autorki trafiam na Cynsterów. Uważam, że jest to lepsza seria, niż Klub Niezdobytych. Postać Catriony jest świetna, a także wielkie brawa dla autorki za przełamanie dotychczasowych schematów!

Monika Hetz | 2016-11-19
Przeczytana: 27 października 2016

ksiazkowyswiatmoniki.blogspot.com

„Czarownica z doliny” Stephanie Laurens to niezwykle ciekawa powieść, która przenosi nas w świat XIX wiecznej Szkocji, dam, lordów, romansów i intryg. To historia pełna namiętności, która pokazuje, że przed prawdziwą miłością nie da się uciec. Zainteresowanie budzi już sam tytuł książki. Do tego śliczna okładka, która zachęca do sięgnięcia po nią.

Powieść przedstawia historię Catriony- młodej, pięknej i pewnej siebie kobiety, która po śmierci rodziców odziedziczyła wielką posiadłość w dolinie. Od kilku lat rządzi ona tym miejscem samodzielnie, dbając o jego mieszkańców oraz ich potrzeby. Żyje zgodnie z naturą oraz wolę bogini Lady. Wszystko jednak ulega zmianie po śmierci wuja Seamusa, jej prawnego opiekuna. Wtedy to dziewczyna zostaje wezwana na odczyt testamentu. Tam to niespodziewanie na jej drodze staje Richard Cynster- przystojny, arogancki i pociągający mężczyzna. Zdaje się on ignorować docinki młodej czarownicy i nie odczuwa w jej...

Karola | 2016-10-10

Przeczytałam jako drugą z całego cyklu i bardzo mi się podobała. Nic odkrywczego, bo panie są piękne, panowie szlachetni i wszystko ma szczęśliwe zakończenie, ale jako książka na weekend, taka do relaksu sprawdza się świetnie.

Kasia W-ka | 2010-12-31
Na półkach: Przeczytane, Cynster's(+), Cz.4
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Mam wrażenie jakby brakowało końca,być może jast kontynuacja tej powieści. Przeczytałam pierwszą książkę tej autorki i mam nadzieję nie ostatnią pisze bardzo lekko i przyjemnie się czyta.

Wilczyca | 2011-02-20

Świetna książka. Z resztą jak wszystkie tej autorki :)

karinka0031 | 2015-01-02

Jedna z najmniej lubianych książek z serii. Co nie znaczy, że jej i tak nie lubie :)

Na początek przyznam szczerze, że bardzo zaplusowała ta ksiażka, tym, że ma inny przebieg wydarzeń - większość książek o 6-tce kuzynów ma taki schemat: para sie przespi ze sobą i mniej więcej w podobnym czasie on chce pojąć ją za żone, ona nie chce dopóki nie będzie wiedzieć czy on jej nie kocha itp. On wyznaje jej miłość i koniec.

A tu inaczej co jest odświeżające.
Postać Catriony bardzo ciekawa.
Podobało mi się też długa obecnosć reszty rodziny - bardzo to lubię, a nie we wszystkich tomach jest ich tak dużo (jak np w Przysiędze, II tom, gdzie jest ich o wiele mniej).

Lakrimosa | 2013-01-26

Suupeerr!Bardzo, bardzo polecam :D