Martwy punkt

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-382-8
kryminał, kobieta

Rzadko uczęszczany brzeg Wisły, samochód zalany krwią i trzy dziewczyny, których z pozoru nic nie łączy. To zadanie, z którym zmierzy się komisarz stołecznej policji, Anna Hwierut. W „Martwym punkcie” – powraca znana z powieści „Cichy zabójca” – neurotyczna policjantka Hwierut, której życie nie należy do najprzyjemniejszych. Tym razem podwójnie samotna, opuszczona przez syna i swego partnera z...

W „Martwym punkcie” – powraca znana z powieści „Cichy zabójca” – neurotyczna policjantka Hwierut, której życie nie należy do najprzyjemniejszych. Tym razem podwójnie samotna, opuszczona przez syna i swego partnera z komendy, zmaga się z niezaleczonymi traumami po ostatniej sprawie. Gdy rozwikłanie nowej utknie w martwym punkcie, a kluczenie wśród poszlak stanie się jałowe, rozwiązanie przyjdzie zupełnie niespodziewanie. Pomocne okażą się dawne znajomości i… lektura tekstów Oriany Fallacci.
Izabela Szolc, nadwiślańska koleżanka Heninga Mankella i Aleksandry Marininy daje czytelnikom cierpki kryminał społeczny, w którym gorzka diagnoza współczesnej rzeczywistości przeplata się z, równie skomplikowanym, prywatnym życiem komisarz Hwierut.

ElViento | 2014-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 14 lutego 2014

Mam często tak, że kupując pierwszą część jakiejś serii kupuje również kolejną, jednocześnie. Tak też było i tym razem. Obie książki zapowiadały się interesująco. Jednak były mocno średnie. Poprzednia zlała mi się z tą w całość, na dobrą sprawę nie pamiętałem co się wydarzyło kiedy i jaki miało wpływ na całość. Pokręcone, zawikłane, a w sumie nie wiadomo o co chodzi.

Co najciekawsze, skończyłem czytać wczoraj, a już nie pamiętam wielu szczegółów.

Może gdyby autorka, zamiast tych dwóch cienizn, postanowiła skupić się na jednej, grubszej i bardziej uporządkowanej książce, pokazałaby więcej siebie, w formie ciekawszej, aniżeli te dwie przygrywki do kryminału? Bo potencjał jest, ale pisanie idzie kanciasto i na boki...

Wrzosowisko | 2017-03-17
Joanna Widomska | 2016-02-24