Znajoma pani Maigret

Tłumaczenie: Irena Szymańska
Cykl: Komisarz Maigret (tom 34)
Wydawnictwo: L&L
L'Amie de Mme Maigret
dona

W latach 30. XX wieku do panteonu bohaterów powieści kryminalnej dołączył komisarz Maigret. Postać stworzona przez Georges'a Simenona zajęła miejsce u boku takich gwiazd jak panna Marple i Hercules Poirot Agathy Christie oraz Phillip Marlowe Raymonda Chandlera. Wszystkich tych detektywów łączyło jedno - tropią zbrodniarzy samotnie, zdani na własne siły, z dala od blasku jupiterów. I nie ulega wątpliwości, że gdyby nie oni, prawo i sprawiedliwość nie miałyby szans.

Dans-macabre90 | 2016-09-13
idaredalma | 2015-11-24