Znajoma pani Maigret

Tłumaczenie: Irena Szymańska
Cykl: Komisarz Maigret (tom 34)
Wydawnictwo: L&L
L'Amie de Mme Maigret
dona

W latach 30. XX wieku do panteonu bohaterów powieści kryminalnej dołączył komisarz Maigret. Postać stworzona przez Georges'a Simenona zajęła miejsce u boku takich gwiazd jak panna Marple i Hercules Poirot Agathy Christie oraz Phillip Marlowe Raymonda Chandlera. Wszystkich tych detektywów łączyło jedno - tropią zbrodniarzy samotnie, zdani na własne siły, z dala od blasku jupiterów. I nie ulega wątpliwości, że gdyby nie oni, prawo i sprawiedliwość nie miałyby szans.

Emma | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017

Pani Maigret, przez kilka kolejnych dni, spotyka w parku uroczą cudzoziemkę z dwuletnim synkiem. Panie rozmawiają, a maluch bawi się w piasku. Pewnego dnia, znajoma prosi żonę inspektora o zostanie z malcem, a sama znika.
W tym czasie inspektor Maigret dostaje anonim, w którym ktoś zawiadamia go, że jeden z najlepszych introligatorów w Paryżu najprawdopodobniej spalił w piecu czyjeś zwłoki.
Jak rozwiązane zostaną obie zagadki? Ja już wiem. Jeśli i ty chcesz się dowiedzieć, to sięgnij do książki. Warto!

Vemona | 2018-05-17
marijestmoja | 2018-05-01