Północ

Midnight
978-83-7359-837-9
północ dean koontz
dona

Moonlight Cove, nadmorskie miasteczko w północnej części Kalifornii, boryka się z szalejącą plagą tajemniczych zgonów. Ofiary giną w niewyjaśnionych okolicznościach, a ich ciała są pośpiesznie kremowane, by zapobiec autopsji. Do zbadania sprawy zostaje oddelegowany doświadczony agent FBI Sam Booker, który przybywa na miejsce incognito. Przyjdzie mu się zmierzyć z koszmarem wykraczającym daleko poza granice pojmowania. Thomas Shaddack, szalony wizjoner, właściciel potężnej formy informatycznej New Wave Microtechnology, pragnie stworzyć zupełnie niwą rasę istot odpornych na wszelkie ludzkie odczucia i odruchy. Odcięty od świata senny kurort staje się areną walki między samotnym stróżem prawa, a potworami rodem z najgłębszych otchłani szaleństwa...

Krzysztof | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Miałem większe oczekiwania względem fabuły. Dostałem przeciętną książkę o niewielkim miastecku, w którym na mieszkańcach przeprowadzono pewien eksperyment i wszystko skończyło się jak w innych książkach tego typu. Autor nie buduje atmosfery i wyjawia wszystko już na początku. Nie podobał mi się ten zabieg. Nic mnie nie zaskoczyło, a powinno. Może i książka nie jest zła, ale od tego autora wymaga się więcej. Fanom Z Archiwum X powinna przypaść do gustu.

ZARAZA | 2012-07-19
Przeczytana: lipiec 2012

Wciągająca opowieść. To, czego ostatnio brakowało mi w powieściach Deana Koontza odnalazłam to tutaj- negatywne skutki manipulowania ludzkim ciałem, genetyką. To bardzo cenię w tym autorze. Powieść z każdą kartką dodaje też wiele emocji. Jedna z lepszych powieść autora. Fani Koontza się nie zawiodą :)

Nikto | 2016-06-02
Przeczytana: 20 maja 2016

Jak to u Koontza,sprawy i rzeczy realne wymieszane z fantazją ,ale i pewnego rodzaju przesłaniem.Nie ma nudy,jest chory psychicznie naukowiec - komputerowiec któremu marzy się władza absolutna i jego obrzydliwe doświadczenia na ludziach.Są też międzyludzkie relacje i ich bolący brak ,kiedy na przykład zamiast kontaktu z drugim człowiekiem ,wolimy zacieśniać znajomość z komputerem lub dziwną ,nawołującą do nienawiści muzyką.Jest zmęczenie życiem i nowe nadzieje na lepsze inne życie.Ot po prostu Koontz którego ja lubię nie od dziś i chętnie sięgam po jego książki,bo wiem że zawsze opowie mi coś nowego ,ciekawego i czasem nieźle zaskakującego i pokręconego.

Mieczysław | 2014-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2014

Czytając chyba każdą książkę Koontza stwierdzam, że to jedna z lepszych jego powieści. Tak jest i tym razem. "Północ" - to wspaniale prowadzona fabuła, wciągająca od początku do końca, trochę życiowych wartości i uczuć, ale i typowe dla Pisarza lekkie "przefantazjowanie".

atramentovva | 2015-09-30
Przeczytana: 29 września 2015

"Północ" to książka Koontza, którą czytałam zaraz po "Smoczych łzach" - również jego autorstwa. Początek historii zapowiadał zupełnie co innego, niż dostałam. I wcale nie oznacza to, że reszta była gorsza od moich wyobrażeń! ;) Wręcz przeciwnie.
Śmierć kobiety na plaży pogoniła moje oczekiwania w stronę lekkiego kryminału z delikatnym elementem nadprzyrodzonych mocy. Tymczasem, jak zwykle zresztą, otrzymałam od Koontza porcję szaleńca, doprawioną zgrają podległych mu wiernych, pragnących służyć swemu Panu, a jednocześnie skrywających własną, czarną tajemnicę. Dodam, iż kreacje głównych bohaterów w tej książce były nadzwyczaj realne. Pomijając postać Sama Bookera oraz jego relację z synem - miałam wrażenie, że autorowi zabrakło stron, by realniej przedstawić ich postaci i historię, którą razem tworzą. Trochę mnie to zniesmaczyło, ale nie na tyle, bym żałowała lektury. Podobnie odnoszę się do zakończenia, tego prawdziwego i ostatecznego. Kto czytał być może rozumie, co też mam na...

Marysieńka | 2011-04-22
Przeczytana: 2009 rok

Północ określonego dnia miała być momentem przełomowym w badaniach pewnego szalonego wynalazcy, pseudonaukowca. Człowiek ten opracował preparat, który wstrzykiwał mieszkańcom małego miasteczka na prowincji. Wysłany tam niemal w ostatniej chwili agent FBI prowadzi śledztwo w sprawie dziwnych zgonów i zaginięć. To co odkrywa przyprawia o dreszcze. Jak to u Koontza mamy wszystko - thriller, horror, fantasy...To jedna z moich ulubionych powieści tego pisarza....

słoneczko | 2016-05-26
Przeczytana: 23 maja 2016

Lubię Koontza. Zawsze mnie czymś ciekawym zaskoczy.
Miałem duże oczekiwania, ale się trochę zawiodłem.
Temat ciekawy - manipulowanie genetyką ludzi, pozbawienie ich uczuć i negatywne skutki tego.
Jednak fabuła od początku była dość przewidywalna, nic mnie nie zaskoczyło.
Jak dla mnie brak było stopniowego budowania atmosfery napięcia.
Ogólnie książka nie rewelacyjna, ale dobra, warta przeczytania.

książek: 2070
Kuuuba | 2012-05-10
Przeczytana: 2011 rok

Świetna.

123tomek | 2014-09-17
Przeczytana: 15 września 2014

Spokojne miasteczko w którym spełnia swe chore wizje geniusz komputerowy. Historia to gotowy scenariusz na film z serii cyber-zombi przejmują miasto. Dodam, że na tyle wciągający scenariusz, że przez te kilka godzin czytania nie liczy się nic poza książką. Ostrzeżenie - nie zaczynaj czytać wieczorem, jeśli musisz wstać wcześnie rano bo ciężko się od tej pozycji oderwać.

Welewetka | 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, Thriller
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Widzę, że wielu osobom nie przypadła do gustu końcówka, tymczasem mnie bardzo mile zaskoczyła. O ile rozwiązanie głównego wątku można było z łatwością przewidzieć, to ostatnia strona nadała smaczku, który zespolił całą historię. Ta książka z pewnością nie jest tylko zwykłą opowiastką o szalonym eksperymencie.