Łzy smoka

83-7169-240-4
łzy smoka dean koontz
horror
dona

Wydawałoby się, że nie może istnieć żaden związek pomiędzy parą szanowanych detektywów z policji w Laguna Beach i trójką bezdomnych włóczęgów. A jednak tajemnicza, przerażająca istota przepowiedziała, że wszyscy umrą jeszcze tej nocy. Po ogłoszeniu okrutnego wyroku cały świat otaczający bohaterów nagle się zmienia, przestają obowiązywać nawet prawa fizyki i wszędzie czyhają...

Po ogłoszeniu okrutnego wyroku cały świat otaczający bohaterów nagle się zmienia, przestają obowiązywać nawet prawa fizyki i wszędzie czyhają niebezpieczeństwa.
Skazani nie poddadzą się jednak; będą działać wspólnie, by przed świtem dotrzeć do sanktuarium nowego, straszliwego boga...

ZARAZA | 2014-12-12
Przeczytana: grudzień 2014

Kupiłam "Smocze łzy", ponieważ chciałam w końcu mieć w swojej biblioteczce powieść tego autor, po prostu ze względu na to, że bardzo go lubię. "Smocze łzy" mnie nie zawiodły. To powieść, która zawiera elementy grozy, thrillera i elementy fantastyczne. To połączenie daje dobry efekt. Czytelnik zostaje wciągnięty już od pierwszych stron. Dostarcza emocji, mimo że to powieść grozy, można się przy niej odprężyć, ponieważ bardzo wciąga. Jeżeli ktoś szuka dobrej powieści grozy, polecam serdecznie :)

Reckless Bastard | 2013-04-19
Na półkach: Przeczytane, Koontz, Dean
Przeczytana: 27 stycznia 2013

7/10 – BARDZO DOBRA

„Umrzesz o świcie” – słowa tej złowrogiej przepowiedni łączą losy pięciorga ludzi. Dwójka policjantów, bezdomny włóczęga oraz samotna matka i jej pięcioletni syn są nawiedzani przez tajemniczą postać obdarzoną nadprzyrodzonymi mocami. Pojawiający się znikąd okrutny prześladowca potrafi siłą woli wstrzymywać czas i kształtować rzeczywistość według swoich własnych potrzeb. Wszystko wskazuje na to, że nie da się przed nim uciec, ani go powstrzymać. Osaczone ofiary jeśli chcą przeżyć, muszą szybko znaleźć odpowiedź na pytanie kim jest ich ciemiężyciel. Czasu jest coraz mniej a z każdą kolejną godziną nieubłaganie zbliża się pora świtu. Tik-tak, tik-tak…

Jako entuzjaście literatury grozy wstyd mi się przyznać, że nie miałem wcześniej okazji zapoznać się z twórczością Deana Koontza. Jednym z czytelniczych postanowień jakie sobie zaplanowałem na 2013 rok było zaznajomienie się z którymś z dzieł tego autora. Padło na „Smocze łzy” głównie ze względu na ciekawą okładkę,...

książek: 2057
Kuuuba | 2013-06-24

"Łzy smoka" to powieść dobra, całkiem ciekawa, ale nie jest książka po której zakończeniu na usta cisną się słowa: WOW.

betina360 | 2015-12-15
Na półkach: Koontz, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Tajemnicza i przerazajaca istota trojce bezdomnych i parze dedektywow przepowiada ze wkrotce wszyscy umra. Po ogloszeniu wyroku caly swiat sie zmienia i przestaja obowiazywac prawa fizyki. Skazani jednak dzialaja wspolnie i nie zamierzaja sie poddac.

Hana | 2016-02-21
Na półkach: Koontz Dean, Przeczytane
Przeczytana: 20 lutego 2016

Typowa dla Koontza proza.Coś złego,nadprzyrodzonego,ucieczka,podjęcie walki i ... dobro zwycięża! Do tego sosik sentymentalno – romantyczny i mamy fajny mix. I pies. Dobry pies. Koontz ma słabość do psów. Lubię tego autora.Za miłość do zwierząt też.

Linda | 2014-04-02
Na półkach: Przeczytane, Dean Koontz
Przeczytana: kwiecień 2014

Jak zawsze nie zawiodłam się na Koontz'u .
Chociaż dziwne zakończenie i trochę niedbałe ale początek nieźle rozkręcony. Po prostu po lubiłam jego styl pisania skupia się często na bardzo mrocznych złych bohaterach wątki jego zawsze mrożą krew w żyłach. Zawsze się pytam co mu tak na prawdę siedzi w głowie, wybujała fantazja czy może coś naprawdę mrocznego i złego.

PABLOPAN | 2012-02-12

W pamięć nie zapada, ale czyta się miło.

Immortalon | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Niestety rozczaruję Was Wy, którzy tutaj przybywacie po recenzję powieści fantasy, zwabieni urodziwym tytułem. Łzy smoka to wcale nie jest opowieść o dzielnym rycerzu w lśniącej zbroi, który musi uratować księżniczkę więzioną w wysokiej wieży strzeżonej przez złego smoka. W końcu to powieść Koontza, więc choć smoków nie będzie, krew i tak poleje się gęsto.

Jak myślicie - co może łączyć policjanta z niemałym stażem zawodowym, bezdomnego obdartusa upijającego się tanim winem oraz biedną kobietę z dzieckiem, której dach nad głową stanowi stary, zdezelowany samochód? Jakkolwiek mocno byście nie wysilali swojej mózgownicy i tak nie wpadniecie na łączącą tych ludzi rzecz. Albo raczej osobę, albowiem to właśnie jedna, specyficzna osoba sprawia, że nieznani sobie ludzie, całkiem od siebie różni, są w pewien sposób połączeni.

Tą osobą jest bezdomny. Nie, to nie jest żart. Stary, brodaty włóczęga w obszernym płaszczu i z szalonym wzrokiem grozi wszystkim wymienionym wyżej bohaterom, że...

Marysieńka | 2012-05-25
Przeczytana: 25 maja 2012

Kolejna interesująca powieść Koontza. Lubię tego pisarza. Psychopatyczny morderca z syndromem Boga...przerażająca wręcz wizja...Na szczęście jest to tylko fikcja literacka ale nie pozbawiona realiów, gdyż przytaczane przez bohaterów przykłady popełnionych przestępstw są prawdziwe.
Grupka ludzi - para policjantów, bezdomny menel oraz kobieta z małym synkiem, również bezdomna są nękani przez dziwną postać, która ni mniej ni więcej przypomina legendarnego golema. Postać pojawia się, dręczy ich i oznajmia, że zginą o świcie, po czym rozpada się na ich oczach.
Ludzie ci nie mówią nikomu o odwiedzinach tajemniczego włóćzęgi, boją się, że zostaną uznani za chorych psychicznie, ale w pewnym momencie nie ma juz czasu na wstyd...trzeba działać, nie tylko by ratować własną skórę ale też świat przed niebezpiecznym psychopatą z mentalnością dziecka.
Jak zwykle dobrze napisany thriller z dużą dozą fantasy. Polecam.

tajus | 2011-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Dean Koontz to pisarz, o którym słyszał niemal każdy. Jest jednym z najpopularniejszych autorów amerykańskich. Karierę literacką rozpoczął już w wieku dwudziestu lat, a specjalizuje się w thrillerach z elementami grozy, science-fiction i kryminału. Do tej pory wydał kilkadziesiąt tytułów, z których kilkanaście doczekało się ekranizacji.

"Smocze łzy" to horror powstały w 1993 roku. Tytuł jednoznacznie kojarzy się z fantastyką i smokami, dlatego przed lekturą zastanawiałam się, czy takowe stwory będą w tej książce się pojawiać. Mimochodem jednak autor wspomniał jedynie o... jaszczurkach, później pojawiły się także węże i pająki, no i pies, który odegrał znaczącą rolę w powieści. Żadnych smoków, mimo że nawet okładka na nie wskazuje. "Smocze łzy" to historia o kreowaniu rzeczywistości, decydowaniu o własnym losie, panowaniu nad innymi, o ludzkiej nienawiści, bezbronności, o ludzkim strachu, ucieczce przed przeszłością, stawaniu się lepszym.

Akcja powieści toczy się pod koniec lat...