A właśnie, że będę młoda!

Okładka książki A właśnie, że będę młoda! Pamela Redmont-Satran
Okładka książki A właśnie, że będę młoda!
Pamela Redmont-Satran Wydawnictwo: Pascal publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
] [ How Not to Act Old: 185 Ways to Pass for Phat, Sick, Hot, Dope, Awesome, or at Least Not Totally Lame
Pascal
2010-05-20
2010-05-20
Agnieszka Czuchra, Maciej Czuchra
kobiety styl starzenie się

miało być , zdaje się śmiesznie, wyszło żałośnie pretensjonalnie i irytująco

miało być , zdaje się śmiesznie, wyszło żałośnie pretensjonalnie i irytująco

Mam bardzo mieszane uczucia. Początkowo lektura była dla mnie tak słaba, ze wstydziłam się marnotrawstwa mojego czasu na czytanie jej. Trudno było zrozumieć z perspektywy jakiej grupy wiekowej jest pisana i o jakiej opowiada (liczne nieścisłości). niektóre rozdziały są jak dla mnie pisane na powaznie- w celach informacyjnych, inne sarkastycznie- ze wzgledu na różnice kulturowe pomiędzy Polska a USA to rozgraniczenie wcale nie jest jasne.
Niejednokrotnie autorka wprowadza czytelnika w błąd próbując oprowadzic go po zwyczajach młodych ludzi - czy wynika to z różnic kulturowych czy z tempa postępu trendów w różnych dziedzinach- informacje często są zwyczajnie nieaktualne. Koniec końców doczytałam książkę nie próbując odnosić się do treści czy też polemizować z nią.
Próbując maksymalizować korzyści płynące z poswieconego jej czasu zdobylam przynajmniej wiedzę na temat sposobu postrzegania młodych przez osoby starsze.
Być może zwyczajnie nie potrafię jej właściwie zinterpretowac. Nie polecam.

• Kultura/Popkultura i Media
  • Oddane
  • Sprzedam/wymienie
  • Rozwój osobisty i styl życia
  • Nie dałam rady
  • Poradniki
  • Książki zakupione

Dodaj cytat z książki A właśnie, że będę młoda!