A właśnie, że będę młoda!

Wydawnictwo: Pascal
] [ How Not to Act Old: 185 Ways to Pass for Phat, Sick, Hot, Dope, Awesome, or at Least Not Totally Lame
kobiety, styl, starzenie się
Mallwa

Przeniesiony na papier, pisany żywym, ciętym językiem blog poświęcony „dojrzewaniu” (czytaj: starzeniu się) i robieniu wszystkiego, by zamaskować ten fakt przed bliźnimi. Książka składa się ze 185 krótkich „rozdziałów”, mających formę zwięzłych felietonów lub ujętych w punkty porad, które sugerują, jak się zachowywać, jak wyglądać, jak spędzać czas, jak się ubierać, jak mówić, czego słuchać,...

Książka składa się ze 185 krótkich „rozdziałów”, mających formę
zwięzłych felietonów lub ujętych w punkty porad, które sugerują, jak się zachowywać, jak wyglądać, jak spędzać czas, jak się ubierać, jak mówić, czego słuchać, jakie tematy podejmować, a jakich unikać, by czuć się i być odbieraną jako osoba młoda, nowoczesna, na czasie.
Felietony są pisane lekko i z przymrużeniem oka, choć zawierają
bezkompromisowe, mocne wypowiedzi na tematy ważne, interesujące i bliskie współczesnej kobiecie. Książka pnie się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Autorka, mająca na koncie kilka powieści i książek dla dzieci, zbiera też świetne recenzje w USA. Współpracuje z New York Timesem jako felietonistka.

Bodzia | 2015-01-05

Mam bardzo mieszane uczucia. Początkowo lektura była dla mnie tak słaba, ze wstydziłam się marnotrawstwa mojego czasu na czytanie jej. Trudno było zrozumieć z perspektywy jakiej grupy wiekowej jest pisana i o jakiej opowiada (liczne nieścisłości). niektóre rozdziały są jak dla mnie pisane na powaznie- w celach informacyjnych, inne sarkastycznie- ze wzgledu na różnice kulturowe pomiędzy Polska a USA to rozgraniczenie wcale nie jest jasne.
Niejednokrotnie autorka wprowadza czytelnika w błąd próbując oprowadzic go po zwyczajach młodych ludzi - czy wynika to z różnic kulturowych czy z tempa postępu trendów w różnych dziedzinach- informacje często są zwyczajnie nieaktualne. Koniec końców doczytałam książkę nie próbując odnosić się do treści czy też polemizować z nią.
Próbując maksymalizować korzyści płynące z poswieconego jej czasu zdobylam przynajmniej wiedzę na temat sposobu postrzegania młodych przez osoby starsze.
Być może zwyczajnie nie potrafię jej właściwie zinterpretowac. Nie...

Aga13 | 2015-02-09
Przeczytana: 22 listopada 2014