Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Cieniste ognie

Tłumaczenie: Romuald Szoka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Shadowfires
cieniste ognie, dean koontz,
dona

UWAGA! Wcześniej wydana pod tytułem "Nieśmiertelny". Pewnego dnia w Santa Ana w Kalifornii ginie w wypadku samochodowym Eric Leben, błyskotliwy naukowiec zajmujący się eksperymentami genetycznymi, prezes dynamicznej firmy, której badaniami niezwykle interesuje się Pentagon. Kiedy kilkanaście godzin później zwłoki mężczyzny w niewyjaśnionych okolicznościach znikają z kostnicy, jego żona...

UWAGA! Wcześniej wydana pod tytułem "Nieśmiertelny".

Pewnego dnia w Santa Ana w Kalifornii ginie w wypadku samochodowym Eric Leben, błyskotliwy naukowiec zajmujący się eksperymentami genetycznymi, prezes dynamicznej firmy, której badaniami niezwykle interesuje się Pentagon. Kiedy kilkanaście godzin później zwłoki mężczyzny w niewyjaśnionych okolicznościach znikają z kostnicy, jego żona Rachael nie kryje lęku. Doskonale wie, do czego posunął się Eric w swej obsesyjnej chęci zachowania młodości i obawie przed śmiercią. Tymczasem tego samego wieczoru w brutalny sposób zostają zamordowane dwie młode kobiety. Policja rozpoczyna śledztwo, którego rezultaty wskazują, że obie sprawy mają ze sobą związek.

źródło opisu: Prószyński i S-ka 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

anika | 2015-09-19
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2015
Przeczytana: 19 września 2015

Rewelacyjna historia. Niby prosta, nieskomplikowana, trochę bajkowa - dobro triumfuje, zło jest ukarane, ale słuchając jej cały czas czułam dreszczyk emocji, wiedząc, że za chwilę zdarzy się "coś" i to "coś" zmrozi mi krew w żyłach.
Polecam.

ZARAZA | 2012-04-10
Przeczytana: 2011 rok

Lektura spodobała mi się. A najbardziej dokładne opisy przeżyć jednego z głównych bohaterów, tego jak przemienia się w potwora. To było naprawdę ciekawym urozmaiceniem. Nie często się to zdarza, a to naprawdę trafny zabieg.

Po za tym dużym plusem jest niezwalniająca akcja ciągle trzymająca w napięciu. Na początku myślałam, że treść będzie przewidywalna, ale miło mnie zaskoczyło, bo było inaczej, ale niektóre wątki były zgodne z moimi domysłami.

Błyskawicznie się czyta, ja byłam w szoku, kiedy tak czytałam i czytałam, aż nagle, niespodziewanie doszłam do końca.

Powiem, że kiedy brat się mnie zapytał, o czym ta książka to odpowiedziała: „Typiarka ucieka ze swoim kochankiem przed eks mężem”. No i w zasadzie tak jest, ale tę banalność nadrabiają inne wątki.

To, co kocham w tym autorze to, to że przestrzega przed manipulowaniem genetyką, przedstawia nam możliwe, jakże fatalne, tego skutki. W „Cienistych ogniach” tego nie zabrakło.

Powieść podobała mi się, ale jakiegoś...

Adrian Jeżak | 2015-08-22
Na półkach: Przeczytane, Dean koontz
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Obrzydliwe opisy i dziwna bestia, która rodzi się z niezwykle inteligentnego umysłu w sensie zarówno naukowym jak i dosłownym, ponieważ naukowiec eksperymentował na samym sobie. Jego była żona dziedziczy po nim cały majątek, a on odmieniony szuka na niej zemsty.
Do tego zatargi pomiędzy dawnymi znajomymi z wietnamu, którzy stoją po przeciwnych stronach barykady wydarzeń. To i wiele innych wydarzeń, które wcale nie zapowiadały się tak dobrze tworzy niesamowitą całość będącą prawdziwą książką grozy.
Godna polecenia i przeczytania.
Adrian Jeżak

Hana | 2016-04-04
Na półkach: Przeczytane, Koontz Dean
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Eric Leben zajmuje się genetyką poszukując genu odpowiadającego za regenerację organizmu co dałoby człowiekowi długie i zdrowe życie. Oczywiście to byłaby oferta tylko dla wybranych. Naukowiec ginie w wypadku i szybko okazuje się, że odkrył coś więcej niż gen regeneracji….. Zgrabna, dobrze napisana historia. Mnogość postaci i charakterów uatrakcyjnia powieść. Wielka miłość w tle osładza chwilami brutalny tekst. Koontz w dobrej formie. Polecam nie tylko fanom autora ale miłośnikom gatunku jednak.

Tathagatha | 2012-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Po raz kolejny dałam szansę temu autorowi, i po raz kolejny przekonałam się, że niekoniecznie był to dobry pomysł.

Co prawda 'Cieniste ognie' nie jest złą książką, lecz mocno przeciętną. Sam początek mnie wciągnął i myślałam, że oto trafiłam na coś porywającego. Lecz im dalej w las, tym gorzej. Samo czytanie mnie męczyło i nudziło, a ostatnią stronę przewróciłam z westchnieniem ulgi.

Do plusów zaliczę postacie drugoplanowe, czyli Julia i Reesa, których to zarówno życie prywatne, jak i postępy w śledztwie najbardziej interesowały.

Średnio polecam.

KaMiLa | 2014-07-21

Całkiem fajna powieść, wciąga.

Kuuuba | 2012-05-10
Przeczytana: 2009 rok

Mało zakakująca.

Malka N | 2015-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 30 lipca 2015

Książka dobra ,choć ciągle dla mnie ,na pierwszym miejscu są "Opiekunowie " tego autora.
Świetne opisy mutującego ludzkiego umysłu ,pogrążającego się w mroku własnej pychy .
Zrównoważone opisy genetyki,nie za dużo i nie za mało,co nie przytłaczało podczas czytania .
Książka oprócz ciekawej fabuły pokazuje jak bardzo niebezpieczna jest manipulacja genami ,jak łatwo w pogoni za boskością wpaść do piekła.

Mieczysław | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Niezła książka, ciekawy pomysł, świetna w czytaniu. Minus za objętość - powieść jest długa, rozwleczona, fabuła miejscami niepotrzebnie się rozgałęzia.

Jestem trochę zawiedziona, ponieważ powieść zapowiadała się znakomicie, jednak wszystko było coraz bardziej przewidywalne.