Będziesz jedna, jedyna

Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Janusz Obłąkowski
poezja, powieść polska
luneme

Książka opowiada o życiu niewidomej aktorki - Zofii Ksiazek-Bregulowej. W 1944 roku bohaterka powieści uzyskała dyplom na tajnych kompletach Szkoły Teatralnej. Podczas Powstania Warszawskiego stracila wzrok. Mimo tej tragedii nie załamała sie i po wyjeździe do Londynu podjęła studia w Królewskiej Szkole Teatralnej. Po powrocie do kraju pracowała w Polskim Radio i byla aktorką w Teatrze Ślaskim w Opolu. Zofia Książek-Bregulowa ma wiele życiowych pasji: jest aktorką i poetką.

pod_powiekami | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013