Kiedy spadasz głową w dół

Wydawnictwo: List
6 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-60021-40-6
Bóg, motywacja, religia, wiara
religia
Agnieszka

Te teksty pomagają żyć. Mówią o Bogu w taki sposób, że człowiek zapomina o swoich ograniczeniach i bólach – czyta i chce iść dalej przez życie bez względu na to, co się wydarzy. Książka jest zbiorem konferencji i kazań nieżyjącego od dwudziestu lat o. Rafała Skibińskiego, dominikanina, duszpasterza akademickiego i duszpasterza Odnowy w Duchu Świętym „Nowe Życie” w Krakowie. Dominikanie mówią...

Książka jest zbiorem konferencji i kazań nieżyjącego od dwudziestu lat o. Rafała Skibińskiego, dominikanina, duszpasterza akademickiego i duszpasterza Odnowy w Duchu Świętym „Nowe Życie” w Krakowie. Dominikanie mówią czasem, że wstępując do Zakonu otrzymują specjalną łaskę, zwaną „łaską przepowiadania”. Jest w tym wiele prawdy, a o. Rafał był działania tej łaski najlepszym dowodem.

poznanianka | 2011-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2011

Kiedy spadasz głową w dół to zbiór tekstów, które nigdy nie miały być spisane, wydrukowane i wydane. Ich autorem jest o. Rafał Skibiński, tragicznie zmarły dominikanin. Mimo tego, że nie żyje już od ponad 20 lat jego kazania i konferencje tchną świeżością i ciągle są aktualne.

Na okładce można przeczytać, że te teksty pomagają żyć. Mówią o Bogu w taki sposób, że człowiek zapomina o swoich ograniczeniach i bólach – czyta i chce iść dalej przez życie bez względu na to, co się wydarzy.. Myślę, że to jednak delikatna przesada, książka rozjaśnia wiele wątpliwości i zaskakuje prostotą formułowania myśli (czego obecnie brakuje dużej części kaznodziejów i duszpasterzy), ale nie daje jednej i uniwersalnej recepty na życie.

Od razu można wyczuć, że te teksty nie prezentują się dobrze na papierze, sprawiają wrażenie niezgrabnych. Można powiedzieć po prostu, że to już taka uroda wypowiedzi mówionych i przejść z tym do porządku dziennego, ale moim zdaniem powinno się tą przypadłość wykorzystać...

gaba | 2010-09-12

Gorąco polecam! :)