Dziś 13 jutro 30

Wydawnictwo: Amber
13 going on 30
83-241-1723-7
Agata Urbaniak

Trzynastka. Nareszcie spełni się marzenie Jenny - impreza, na której będzie cała szkolna elita, najfajniejsze dziewczyny i najprzystojniejsi chłopcy. To nic, że zgodzili się przyjść tylko dlatego, że obiecała napisać za nich referat. Upragnieni goście zjawiają się, ale zabawa jakoś nie może się rozkręcić. A jeszcze ta kompromitacja! Jedyne wówczas pragnienie to być dorosłą. Ale marzenia czasem się spełniają. Na drugi dzień Jenna budzi się... jako piękna trzydziestolatka. Ale to dopiero początek kłopotów...

Kiwi_Agnik | 2013-06-26
Przeczytana: 2005 rok

Zabawna historia dla każdej trzynastolatki (i nie tylko)! :)

"Dziś 13, jutro 30" to opowieść o trzynastoletniej Jennie, która pragnęła od zawsze należeć do "fajnych" osób w jej szkole, ale tamci jej nie akceptowali i ją odrzucali. Urządziła więc imprezę urodzinową, aby spróbować się im przypodobać. Nic z tego, wszyscy ją oszukali i sobie poszli, tuż po tym jak zabrali referaty, które za nich napisała, aby do niej przyszli. Jej najlepszy przyjaciel, Matt, próbował ją pocieszyć, ale ona go obwiniała za to, co się stało. Wypowiedziała życzenie, a magiczny pył z wymarzonego domu, prezentu od Matta, zmieszał się z jej łzami. Następnego dnia budzi się jako piękna, bogata trzydziestolatka, ale...
Książka nie jest zła, a raczej po prostu słaba oraz uważam, że ma ubogie słownictwo, ale można przeczytać.

Malinkaa18 | 2014-10-07

"Dziś 13 jutro 30" Christy Roberts jest bardzo ciekawym pomysłem na opisanie tego o czym marzą 13 - letnie dziewczyny ;D W bardzo fajny sposób przedstawiła życie 13 - letniej Jenny, której świat wywrócił się o 180 stopni, która musi się uporać z własnymi spełnionymi marzeniami, których tak bardzo pragnęła. Książka jest przeznaczona dla nastolatek ażeby mogły zrozumieć jak to jest mieć 30 lat :) Powieść czyta się szybko w ciągu niespełna godziny, jest lekka, zrozumiała i w pewien sposób daje do myślenia, polecam :)

Książka fajna i leciutka Napisana tak aby się przyniej zrelaksować. W telewizji leciał film właśnie o takim tytule-najczęściej -leci na Polsacie:)-ta książka jest na podstawie scenariusza. Opowiada o nastolatce,która jest zakompleksiona i nie docenia siebie.Chce na siłę należeć do szkolnej elity. Jednakże po żenujących 14 urodzinach wypowiada życzenie i staje się 30.Jej nowe oblicze przerażają odkrywa,że popełniła wiele błędów jak np: nie doceniała przyjaźni Matta,miała romans z żonatym facetem,oszukiwała Poise... i wiele innych rzeczy. Jednak to wszystko idzie zmienić jak ? Musicie przeczytać książkę :)
Film trochę różni się od książki,ale nie są to duże błędy.Film jst warty obejrzenia,a książka warta przeczytania.

MyBooks Nasze-recenzje | 2013-01-26

Recenzja:
Queen Dee: Książka jest bardzo krótka, nie wiem, czy nie jedna z pięciu najkrótszych jakie czytałam. Taka 'broszurka'. Książkę sprawnie i szybko się czyta. Ma także odpowiednią dla oka wielkość czcionki i dobre odstępy, co jeszcze bardziej usprawnia czytanie. Mimo wszystko - i z stąd słaba ocena - nie wciągnęła mnie jej treść. Sam pomysł jest bardzo fajny i godny polecenia, jednak jego wykonanie już nie koniecznie. Książkę mogę polecić 12/13 latkom, które przechodzą ten wiek i lekki 'bunt'. Można ją przeczytać ze względu na sam pomysł, ale nie powinno się zbyt dużo oczekiwać.
Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2013/01/recenzja-ksiazki-dzis-13-jutro-30.html
Blog MyBooks - Nasze Recenzje: http://my-books-1220.blogspot.com/

proyeccion | 2013-07-29

Trochę naiwna,ale da się przeżyć ;)

Ewelina Solnica | 2016-08-12
Sama_Przyjemność | 2016-04-17