978-83-7469-702-6
Stefan Biały, przestępcy
Ag2S

Stefan Biały jest złem wcielonym. Stworzył organizację przestępczą, jakiej jeszcze nie było, i prowadzi ryzykowną grę o dużą stawkę. To przed nim otwierają drzwi warszawskie salony i dla niego zabijają oficerowie WSI. Jest też ktoś, kto stanął mu niegdyś na drodze: to Adam - były telewizyjny dziennikarz śledczy i ulubieniec publiczności, teraz zajęty sobą i własnymi problemami. Wydaje się, że przeszłość umarła, ale ona żyje i pewnego dnia daje o sobie znać. Ginie Sonia, dziewczyna Adama i wtedy zaczyna się wojna. Biały ma siatkę przestępczą, Adam - przyjaciela, oficera policji, ale także coś więcej... Czym jest organizacja MANUS? Kim jest niesamowity Rubik? Czy paliwo jądrowe dotrze do Polski? I czy to, co spotka Adama, uporządkuje jego własne życie? Przemytnicy, gangsterzy, tajni agenci i piękne kobiety, skomplikowana intryga, napięcie i dynamika - powieść Ireneusza Twardowskiego to rasowy kryminał, od którego trudno się oderwać.

emindflow | 2012-03-29
Przeczytana: 29 marca 2012

Nie wiem co mnie podkusiło, żeby sięgnąć po tę książkę. Dawno nie czytałem czegoś tak bzdurnego. To taka książkowa wersja niesławnej pamięci serialowego redaktora Maja. Adam to były dziennikarz, w którym kochają się wszystkie kobiety od 20 do 100 lat, posiada sprawność Chucka Norrisa i bystrość umysłu Sherlocka Holmesa. Czy może w takim razie dziwić, ze taki gość wydaje polecenia pułkownikom CBŚ czy policji?. Na dodatek jeszcze narracja jest prowadzona w pierwszej osobie i już po kilku stronach czytelnik ma wrażenie jakby czytał wspomnienia detektywa Rutkowskiego. Radzę omijać to "dzieło" szerokim łukiem.

JACEK5891 | 2013-12-17

ciekawa książka zarówno archiwa jak i interwencja szkoda ze niema dalszego ciągu tej serii a tak dobrze się zapowiadało

panopos | 2014-06-13
Przeczytana: 14 czerwca 2014