Okładka książki Ostatnie drzwi przed niebem

Ostatnie drzwi przed niebem

koontz horror
typ
papier
kasira_
6,53 (232 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Dwudziestoletnia Michy nie bardzo wie, co zrobić ze swoim zyciem, dopóki nie pozna Leilani Klonk - ułomnej dziewczynki o niebanalnym poczuciu humoru i niezwykłej energii. Jednak Leilani grozi poważne niebezpieczeństwo, z czego zarówno ona, jak i Michy zdają sobie sprawę. Michy będzie ze wszystkich sił walczyć o ocalenie małej Leilani.W tym czasie w innej części Stanów Zjednoczonych osierocony chłopiec i pies uciekają przed tajemniczymi prześladowaniami. Jeśli chłopiec zginie. odmienią się losy świata. Pewnego dnia ścieżki bohaterów się przetną i wtedy staną oni oko w oko ze śmiercią. Czy komuś uda się przeżyć?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Shepardówna | 2014-06-21

Do tej książki podchodziłam dwa razy . Początek nie był tak wciągający jak w innych książkach tego autora które miała okazje czytać . Splątanie kilku wątków na raz było trochę męczące na dłuższa metę .Lecz w końcu przełamałam się i poświęciłam tej książce długi czas . I nie żałuje , początek owszem dość poplątany i trochę nużący , lecz wytrwanie dalej się opłaca . Książka nie zawiera w sobie wiele akcji ale nie traci przy tym dużo . Charyzmatyczna Leilani Klonk i jej opowieści i żarty zbudowały w książce bardzo fajny i przyjemny klimat .Jak najbardziej polecam książkę , myślę że osoby wytrwałe nie pożałują poświęconego na nią czasu .

KrzysWR-wawa | 2013-09-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 26 września 2013

Przed przeczytaniem książki czytam recenzje - no cóż, trochę nie miałem wyboru - bo akurat taką miałem i Wbrew recenzjom na portalu zacząłem czytać ... Lubię Koontza (oprócz horrorów bo tych nie znoszę) - i odczułem zdziwnienie poprzednich recenzentów, że to jego marna książka. Na pewno nie ma akcji - dynamicznej, jak u Higginsa, nie ma zgrzytu kości - ale jest pełna ciepła i (w moim wieku to zdziecinnienie) dziecięcej szczerości i nadziei, podanej w fajnym sosie. Nie jest wybitna ale jest bardzo dobra.
Kilka postaci budują sytuację - najfajniejsza (i najmniej wiarygodna choć "kochana" :) ) jest kaleka dziewczynka z matką narkomanką i ojczymem mordercą. Już dla opowieści o niej i bardzo wrażliwej (zbyt bardzo ale karty powieści znoszą takie niewiarygodności) inteligencji i żartobliwie egzystencjalnym spojrzeniu na świat systemie wartości powoduje, że powieść staje się sympatyczną lekturą.
Mniej jest tu "fajnego" bandyty (vide "Dobry zabójca") , mniej schizofrenii i nerwowości. Powieść...

Nikto | 2014-03-18
Przeczytana: 13 marca 2014

Lubię Koontza,tym razem też mnie nie zawiódł w kategoriach które ja subiektywnie temu autorowi '' przydzieliłam '' ,książka nie jest zła ,dużo się dzieje chociaż to co się dzieje nie ma wydźwięków fajerwerków,akcja dzieje się powoli z rozmysłem i z wieloma przemyśleniami bohaterów.Najbardziej spodobała mi się Leilani Klonk czyli Niebezpieczny Młody Mutant jak sama siebie nazywa ,a naprawdę,dziewczynka z ortopedyczną szyną na nodze i zdeformowaną dłonią.Polubiłam też Psinę - Starego Rudzielca (który notabene była suczką ;) i reszta postaci też jest ładnie nakreślona.Właściwie nie mogę tej książce zarzucić niczego poza tym że mogłaby być trochę krótsza,ponieważ sprawia wrażenie '' rozwlekłej '' bez potrzeby oraz to ,że czuje niedosyt w ważnej sprawie poruszonej w tej książce ,a mianowicie bioetyki utylitarnej ,to WAŻNY TEMAT.Natomiast '' poziom '' akcji mi odpowiadał...Polecam :)

Korenia | 2013-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2013

Przeczytałam już dużo książek Pana Koontz'a i mogę stwierdzić, że jest to mój ulubiony autor, jednak ta pozycja wybitnie mi do gustu nieprzypadła. O ile koniec fajny - dynamiczny, ciekawy - bardzo mi się podobał, o tyle początek - przydługi, nudnawy, przez co nie wciągnęła mnie tak jak inne książki. Jeśli byłabym niecierpliwa to pewnie porzuciłabym ją wcześniej, ale lubię doczytać do końca, aby ocenić całość - i tutaj to się sprawdziło, ponieważ od 2/3 książki było bardzo ciekawie. Warta przeczytania, ale są lepsze pozycje tego autora :)

Marcin | 2013-04-27

Dobra powieść. Ciekawa tematycznie i trzymająca w napięciu. Początek trochę przydługi i za dużo w nim opisów ale mimo to książkę czyta się świetnie. Polecam.

Świetna, wciagająca opowieść, napisana w doskonały sposób przez mojego ulubionego autora thrillerów - Deana Koontza.

Gothabella | 2013-08-13

Obawiam się, że to moja pierwsza przeczytana książka pana Koontza, albo raczej pierwsza, którą przeczytać próbowałam. Po czterystu stronach doszłam do wniosku, że jest mi doskonale obojętne, co się stanie z tymi kołkiem ciosanymi, niewzbudzającymi żadnych emocji bohaterami, i do tej pory żyję w błogiej nieświadomości, jak potoczyły się ich dalsze losy, które Koontz zresztą z każdą stroną coraz bardziej komplikował (co niewiele pomagało czemukolwiek - nuda! Niby dużo się dzieje, ale nuda wszędzie!). A przecież nie po to czytam książkę mającą być z założenia przyjemnym i wciągającym zabijaczem czasu, żeby męczyć się jak wół na roli.

ZosiaVelZocha | 2011-01-31
Przeczytana: 2007 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Coś wspaniałego.Wkręciłam się w nią bez reszty.Leilani była mi najbliższa ze wszystkich postaci i historia w jaki sposób zginął jej brat ...przerażające.Poza tym znów mamy tu rąbniętych rodziców na haju

RenSiu | 2014-07-12

Bardzo mi sie podobała, ogromnie lubię klimat jaki potrafi wytworzyć tylko Dean w swoich działach.

pandora | 2013-02-07
Na półkach: 2010, Przeczytane

Jedna z lepszych pozycji autora.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto