Srebrzystowłosy anioł

Tłumaczenie: Mariusz Ferek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Libros
Silver Angel
83-7227-874-1
dona

Jest rok 1796. Piękna angielka, Chantalle Burke zostaje porwana przez korsarzy i sprzedana do haremu tureckiego władcy. Nie chce pogodzić się z rolą niewolnicy, i postanawia, że nigdy nie ulegnie okrutnemu tyranowi. Ku jej zaskoczeniu wschodni barbarzyńca okazuje się niebezpiecznie przystojnym mężczyzną o zniewalającym spojrzeniu. Ujmuje ją łagodnością i światowymi manierami. Kim jest tajemniczy Turek? Czy Chantalle uda się dotrzymać złożonego sobie przyrzeczenia?

Ryjek | 2016-01-07

Wszystko zaczyna się od tego, że ktoś czyha na życie deja - władcy Bariki (krainy, landu, nie wiem sama dokładnie).
Jamil, tzn dej Bariki wzywa do siebie brata bliżniaka- Dereka (w ojczyżnie nazywanego Kasimem) aby zajął tymczasowo jego miejsce podczas gdy Jamil wyruszy do Stambułu aby sprawdzić czy nie jest to jeden z jego przyrodnich braci.
Derek niemal dwadzieścia lat wcześniej został odesłany przez ich matkę do Anglii aby tam odebrał staranne wykształcenie i odziedziczył tytuł po dziadku.
W haremie brata spotyka Angielkę Chantalle Burke, kupioną specjalnie dla niego.
Od początku Chantelle jest w stosunku do wszystkich nastawiona walecznie.
W rzeczywistości została porwana przez korsarzy a niewola jest dla niej gorsza od śmierci- nawet jeśli jak sądzą wszyscy, staje się faworytą samego deja.
Z dnia na dzień oprócz rozkosznych nocy w ich sercach zaczyna rodzić się coś jeszcze. Czy może to być miłość?

Fajny pomysł na książkę. Miłość i intryga osadzone w egzotycznej...

Stokrotka | 2015-08-04

Książkę czytałam dawno, ale pozostał we mnie niesmak co do zachowania głównego bohatera. Niby angielski dżentelmen, a tak naprawdę - drań. Zamiast pomóc dziewczynie (a miał ku temu wiele sposobności), dąży do zaspokojenia swoich pragnień, w ogóle nie licząc się z jej beznadziejną sytuacją.

Klaudia95 | 2015-09-24
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 września 2015

"Srebrzystowłosy anioł" to książka opowiadająca o innej kulturze i innym kraju. Tym razem przenosimy się do ciepłego kraju, gdzie można mieć więcej niż jedną kobietę.

Chantelle Burke jest piękną angielką, która ma niezbyt odpowiedzialnego wuja. Jako, że jest niepełnoletnia tylko jej krewny może zarządzać jej majątkiem. Chantelle sprzeciwia się wujowi i ucieka od niego by nie poślubić wybranego partnera dla niej przez wujka. Właśnie wtedy Chantelle zostaje porwana.

Derek udaje się z wizytą do brata by dowiedzieć się, że grozi mu niebezpieczeństwo.Jamilowi i Omarowi udaje się przekonać Dereka by ten zastąpił swojego brata na pewien czas.

Jamil kupuje kobiety do haremu swojemu bratu. Wśród nich znajduje się Chantelle. Derekowi podoba się ona od chwili gdy tylko ją ujrzał. Jednakże Angielka nie jest uległa i sprzeciwia się prawom, które panują w haremie.

Polecam gorąco. Książka ma ciekawą intrygę, kreacje bohaterów są udane i nieprzerysowane, zaciekawiła mnie postać Mary i jej...

Gosia9101 | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Czyta się bardzo przyjemnie, osobiście nie mogłam oderwać się od niej.. Polecam na deszczowe wieczory:)

kasik | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Podobała mi się, ale bardziej z powodu intrygi niż ze względu na wątek miłosny. Chociaż muszę przyznać, że bardzo dobrze się czytało.

Sakarya | 2013-09-18
Przeczytana: 17 września 2013

Dość dobra, ale nie powala.
W porównaniu do innych romansów historycznych, ten nie rozgrywa się ani w scenerii bogato zdobionych londyńskich salonów, ani też nie w scenerii śmierdzących, mokrych, ciemnych i niebezpiecznych jego uliczek. Tu akcja toczy się przede wszystkim w Afryce Północnej w pałacu potężnego deja, a dokładniej w jego haremie. Romans, harem, piękna dziewica i przystojny władca. A do tego 48 innych kobiet, o przyjemność i zaspokojenie których dej dba z największą starannością, czasami ponad swoje siły ;)

miliryndia | 2014-09-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Romans
Przeczytana: 13 września 2014

"Srebrzystowłosy anioł", po tym tytule nie wiedziałam do końca, czego mogę się spodziewać, a odmówiłam sobie w tym wypadku przeczytania opisu książki. Wiele sytuacji tak nieprawdopodobnych, że w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać, co skłoniło autorkę do opisania kultury muzułmańskiej, skoro tak bardzo od niej odbiega. Mimo początkowego znużenia przeczytałam całość i muszę przyznać, że wraz z rozwijającym się wątkiem, czytelnikowi trudniej się oderwać od lektury.
Oceniam ją bardzo dobrze, bo pozytywnie zaskoczył mnie opis sytuacji zbliżania deja do Shaar. Tu wielki pokłon dla autorki, gdyż pewnie niejedna czytelniczka zrobiłaby wszystko, by w tych sytuacjach znaleźć się na miejscu Chantalle ;)

dorota21g | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

Bardzo dobrze się czyta. Światny romans, polecam książka krórą za jakiś czas znowu przeczytam :)

Magdalena | 2013-03-06
Przeczytana: 06 marca 2013

Przyjemna, trochę głupawa jak na romans, ale przyjemna. Bardzo dużo opisów Wschodu.

Trybcia | 2011-08-26
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione