Porwana narzeczona

Tłumaczenie: Krystyna Chmiel
Wydawnictwo: Świat Książki
Captive bride
dona

Rok 1883. Piękna i inteligentna Christina wyrusza do Londynu, aby tam zadebiutować na salonach.Jej uroda i elokwencja zachwyca nowo poznanych mężczyzn,a w szczególności jednego z nich - Philipa Caxtona. Dziewczyna nie myśli o zamążpójściu i oburzają ją niewybredne zaloty mężczyzny. Ten jednak postanawia zdobyć ją za wszelką cenę. Gdy Christina towarzyszy bratu w podróży do Egiptu, zostaje porwana przez Beduinów i wywieziona w głąb pustyni, gdzie czeka na nią syn arabskiego szejka...arogancki Philip Caxton.

Oj niewypał, niewypał. Dawno nie określiłam tak książki, którą „czytałam”. Obawiam się, że nie mogę nic dobrego powiedzieć o tej pozycji niestety :(. Początek wydawał się taki sympatyczny, przyjemny taki jak zwykle zaczynają się romanse historyczne, a potem było już tylko gorzej. Najwyraźniej nie wpasowała się w mój nastrój albo sama fabuła nie przypadła mi do gustu. Szczerze nie rozumiem zachwytów i peanów na jej cześć ????
Czy porwanie, zabranie siłą od kochającego brata (bo facet - Philip Caxton ma taki kaprys, jest szejkiem i pragnie jej - Christiny tak bardzo, że nie może się powstrzymać – mógłby wziąć zimny prysznic n a p r a w d ę zimny, to może to pragnienie by mu przeszło) i poniżanie młodej kobiety, a nawet dziewczyny prawie 18-letniej, (dziewicy dodajmy) to coś dobrego??czy zasługuje na pochwałę? Czy branie jej siłą praktycznie każdej nocy to coś pięknego? Nie sądzę. Nie widziałam żadnego uczucia pomiędzy dwójką bohaterów, hm może dopiero na samym końcu. Panowało...

sola255 | 2015-02-23

Wiem ,wiem jestem pokrętna :-) Jednak jak już pisałam Cutler wybaczam wiele ( może nie każdą książkę, ale zawsze) Natomiast Lindsey - nie. Nie pomoże nawet humor jaki momentami przewija się.Nie podobała mi sie i już!

myślnik | 2013-03-31
Przeczytana: 2010 rok

Kiedy nie chcesz po dobroci,zawalczy o ciebie siłą!
Od nienawiści i niechęci niedaleka droga do miłości.

Pasja wbrew zdrowemu rozsądkowi,pośród gorących piasków pustyni!

Magdalena T | 2014-01-03

Uwielbiam książki tej autorki, są przesycone namiętnością;) Do tego czyta się je w mega szybkim tempie.

kruszyna | 2014-02-09
Przeczytana: 05 lutego 2014

Kolejny ciekawy romans tej autorki. Chociaż ma podstawy podobne do "Musisz ją uwieść". Również tu pojawia się samodzielna, stanowcza, nie bojąca się wyrazić swoje zdanie młoda kobieta. I też poznaje mężczyzne, który od pierwszego spotkania ją oczarowuje, ale jednocześnie zraził ją do siebie i skutecznie go unika. Mowa tu o piękniej Christinie i przystojnym Phillipie. Po odrzuceniu przez Christinie Filip porywa ją w Egipcie. W końcu jest synem arabskiego szejka, a tam to normalne. Dostaje to co chce. Dziewczyna się załamana tą sytuacją i nie szczęśliwa, ale w końcu przyzwyczaja się do sytuacji i oboje się w sobie zakochują. Fajna historia, choć ma się ochotę powiedzieć "syndrom sztokholmski". Bo w końcu pokochała swojego porywacza, człowieka który ją zniewolił, ale trzeba myśleć o tym, że to m abyć poprsotu ciekawa historia z dozą pikanterii ;)
Wciągająca: 1-6: 6
Przyjemnność czytania: 1-6: 6
Fabuła: 1-6: 4,5

Karolina | 2012-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Ahhh kocham książki Johanny! Autorka pisze z takim sercem, że jej romanse pochłania się jeden za drugim. Klimat ksiażki nieziemski - angielskie salony, zaraz potem pustynia. Dość przewydywalana, ale jest to jeden z lepszych romansów historycznych jakie czytałam! Romans perełka... Polecam!

kasik | 2014-06-02

Świetna książka. Wartka akcja, ciekawe opisy, namiętne sytuacje i na dodatek, bardzo dobrze się czytało.

AnnaMaria | 2016-01-18

Już dawno nie czytałam tak nieciekawego romansu historycznego. Opis książki jest niezgodny z jej treścią w jednym aspekcie - bohaterka, żadną miarą, nie jest inteligentna. To dziewczę to "pustak" o denerwującym sposobie bycia, nieskomplikowanych procesach myślowych i niestety nazbyt "łatwa". Bohaterowie są papierowi, nieskomplikowani, niby targają nimi emocje, ale autorka, absolutnie nie potrafiła tego oddać. Książkę zmęczyłam w jakichś 3/4, po czym rzuciłam w kąt. Nie wrócę do niej nigdy, a do Pani Lindsey długo też nie.

Iwona | 2013-05-06
Przeczytana: 05 maja 2013

Może to wina tłumaczenia, ale czytanie tej książki cały czas kojarzyło mi się z czynnością mechaniczną, jakieś to jakie bez wyrazu, zupełnie wyzute z emocji, banalne dialogi (wiem, że w tego typu literaturze to raczej standard, ale w tej książce to po prostu mistrzostwo beznadziejności). Jedyne plusy za historię, było nie było przeczytałam do końca:)

juliadk | 2015-05-04

Mam tę książkę od niedawna a wracałam do niej już wiele razy i jeszcze nie jeden raz wrócę do niej. Świetna historia , książka bardzo przypadła mi do gustu , a nie lubię romansów historycznych.