SAMOGŁOSKI Profilaktyka, diagnoza, korekcja

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-420-4
LOGOPEDIA
poradniki

W książce tej autorka omawia problem zaburzeń artykulacji samogłosek, który występuje najczęściej u osób niedosłyszących, z opóźnieniem rozwoju mowy oraz z rozszczepieniem podniebienia. Praca składa się z dwóch rozdziałów. W pierwszym przedstawiono szczegółową charakterystykę prawidłowej artykulacji samogłosek. Drugi rozdział zawiera informacje na temat nieprawidłowej artykulacji samogłosek ustnych i nosowych. Książka powinna ułatwić pracę nie tylko logopedom, ale także dzieciom z wadami wymowy oraz wychowawcom kontynuującym terapię z dziećmi poza gabinetem logopedycznym.

Rudość | 2011-07-04
Adrianna Reszelewska | 2014-11-06