Jesteś całym światem

2002-01-01
2002-01-01
83-7227-930-6
Bożena Krzyżanowska
lindsey johanna jesteś całym światem

Druga i ostatnia część dziejów rodziny Straton. Przeczytałam ją głównie dla Chandosa i Courtney, pomimo że główną bohaterką jest ich córka Casey. Gdyby nie jej rodzice, nie zdecydowałam bym się na lekturę, ponieważ nie lubię motywu kobiety przebranej za mężczyznę. Oto i dlaczego, również i ta pozycja nie przekonała mnie do powyższego trope:

Damian postrzegając Casey jako chłopaka, jest poirytowany jej zachowaniem i chce jej (kolokwialnie ujmując) przyłożyć.
Natomiast, kiedy tylko dowiaduje się, że Casey to tak naprawdę kobieta, w pół sekundy (!) zmienia mu się cały światopogląd i zaczyna jej pożądać fizycznie.
Brzmi kiepsko, ale to wielki skrótowiec. Nie zmienia to faktu, że jak dla mnie chemii było dość mało. A jak już, to głownie fizyczna.

Poza tym, odnoszę wrażenie że książka jest podzielona na dwa duże rozdziały. Do połowy wlecze się jak flaki z olejem, a czasami monologi postaci brzmią jak wpisy z encyklopedii. Autorka kładzie nacisk w opisach na to, Casey odziedziczyła po Chandosie to jak ciężko innym odczytać jej uczucia. Tymczasem w ok. 80% można z niej czytać jak z otwartej książki. Dodatkowo, odniosłam wrażenie, że Damian jest bogaty niczym Krezus a jego fortuna nie ma ograniczeń. A to było dość dziwne, zważywszy na to, że na drodze podróży nie było zbyt wielu banków.

Ogólnie książkę określiłabym jako silne "może być".
Sequel nie podołał.

Damian postrzegając Casey jako...

Gratulacje dla piszących na LC. Mimo zachwalania autorki w redakcyjnej "stopce":

".....Johanna Lindsey, z domu Helen Johanna Howard (ur. 10 marca 1952 w Niemczech ),jest jedną z najpopularniejszych pisarek historycznych romansów na całym świecie. Wszystkie jej książki znalazły się w New York Times na liście bestsellerów...."

....ilość opinii jej 32 książek jest wyjątkowo niska (raz 30, raz 20, reszta po kilka),co znaczy, że czytelnicy nie dali się oszukać, a oceny w miarę dobre, bo czyta się te dyrdymały lekko, łatwo i przyjemnie.
Romansidło, z ogranym przebraniem dziewczyny za chłopa, które jest nic nie warte wobec "Trędowatej" czy Rodziewiczównej. Dla świętego spokoju daję 5 gwiazdek.

....ilość opinii jej 32 książek ...

Całkiem niecodzienna książka! Naprawdę ciekawa fabuła, niespodziewane zwroty akcji i dreszczyk emocji... :)

Bardzo kontrowersyjna historia. Myślę, że okładka średnio pasuje do treści. Jest w niej także troszkę kryminału. Świetne połączenie.

Kiedy mężczyzna obyty w świecie pod obszernymi ciuchami nie dostrzega kobiety,powinien się udać do okulisty!!

Kobieta,która sama bierze sobie to co chce,nie pyta nikogo o zdanie,musi udowadniać,że nadaje się nie gorzej niż mężczyzna do prowadzenia rancza. Awantura ojca i córki,prowadzi do drastycznych decyzji,która na drodze Casey stawiają Damiana.

Ten mieszczuch i panicz zginąłby od pierwszej zabłąkanej kuli gdyby nie dziewczyna.

Kobieta,która włada bronią lepiej niż niejeden mężczyzna;ojciec,który za wszelka cenę próbuje ją sprowadzić do domu i szukający zemsty biznesmen,który przepadł z kretesem od pierwszych chwil,w których poznał nieobliczalną dziewczynę.

Pełna zabawnych sytuacji,gorąca powieść!

Ten mieszczuch i...

• Romans historyczny