Pafnucy

Wydawnictwo: Kobra Media
83-88791-38-9
dona

Inne wydania

Powieść dla młodych czytelników opowiadająca o przygodach bardzo łagodnego, dobrego i sympatycznego niedźwiadka.

Megi | 2016-02-19

Cudowna książka dla dzieci, które przecież kochają zwierzęta i lubią o nich opowiadania. Nie zawiodą się. Ciekawie przedstawione przygody leśnych zwierząt, w tym głównego bohatera – sympatycznego niedźwiedzia Pafnucego oraz jego ciekawskiej koleżanki wydry Marianny. Więcej nie zdradzę. Przeczytajcie sami. Gorąco polecam.

atimere | 2015-08-26

Takie powinny być książki dla dzieci. Ładnie napisana, z sensem i niesie za sobą wartości. Pafnucy to na prawdę przesympatyczny miś, którego refleksje na temat mieszkańców lasu i ekologii to właśnie to o czym chciałabym czytać swoim dzieciom.

Karolina | 2013-05-18

Jedna z moich ulubionych książek dzieciństwa:)

fuzja | 2014-08-14

Przeczytane dziesięciokrotnie. Jest przeurocza

Anna | 2016-10-26
Przeczytana: 1995 rok

Pafnucego czytały moje dzieci. W zeszłym roku czytałam tę książkę na dobranoc moim wnuczkom. Tak się wciągnęły w przygody niedźwiedzia i jego przyjaciół, że najstarsza siedmioletnia zapalała w nocy światło i czytała po kryjomu, żeby się dowiedzieć dalszego ciągu. W tej książce Chmielewska przekazuje młodemu czytelnikowi swoją miłość do zwierząt i szacunek dla przyrody w sposób ciekawy, momentami zabawny. Jak zwykle świetnie napisana i pasjonująca lektura także dla starszego czytelnika. Nie znudzi rodzica czy dziadka.

Keira Piosik | 2012-08-25

Przeczytałam tą książkę z wielkimi emocjami. Przechodziłam z bohaterami przez wiele trudnych sytuacji. Gdy leśniczego przygniotło drzewo byłam przerażona i wstrząśnięta. było też wiele śmiesznych sytuacji i nieporozumień z których nieraz wynikały nowe znajomości. Kiedy moja kuzynka podrośnie przeczytam jej przygody miłego niedźwiedzia.

Super książka dla dzieci i młodzieży. Polecam. Więcej na:

Aneta Dąbek | 2011-07-04
Przeczytana: czerwiec 2011

Pełne ciepła i humoru opowiadania z udziałem leśnych zwierzątek, którym często pomagają zaprzyjaźnione psy oraz leśniczy.

Pola | 2015-08-16

Książka mojego dzieciństwa <3 Świetna, naprawdę polecam :) Niedługo muszę przeczytać ją znowu ;p

Agata | 2010-12-15
Przeczytana: 2008 rok

Idealna książka do poduszki dla młodzego rodzeństwa i generalnie małych dzieci :)