Pafnucy

Wydawnictwo: Kobra Media
83-88791-38-9
dona

Powieść dla młodych czytelników opowiadająca o przygodach bardzo łagodnego, dobrego i sympatycznego niedźwiadka.

Megi | 2016-02-19

Cudowna książka dla dzieci, które przecież kochają zwierzęta i lubią o nich opowiadania. Nie zawiodą się. Ciekawie przedstawione przygody leśnych zwierząt, w tym głównego bohatera – sympatycznego niedźwiedzia Pafnucego oraz jego ciekawskiej koleżanki wydry Marianny. Więcej nie zdradzę. Przeczytajcie sami. Gorąco polecam.

atimere | 2015-08-26

Takie powinny być książki dla dzieci. Ładnie napisana, z sensem i niesie za sobą wartości. Pafnucy to na prawdę przesympatyczny miś, którego refleksje na temat mieszkańców lasu i ekologii to właśnie to o czym chciałabym czytać swoim dzieciom.

Vemona | 2018-02-07
Przeczytana: 2000 rok

Bardzo dobra i wartościowa książka dla dzieci i ich rodziców. Przedstawione z perspektywy misia kwestie ochrony przyrody i zachowania się w lesie z pewnością spodobają się dzieciom, a rodzicom powinny dać do myślenia. Autorka w jednym z przeprowadzanych z nią wywiadów nadmieniła, że nawet jej przyjaciółka po lekturze książki będąc w lesie - schowała kapsel do kieszeni, żeby nie śmiecić.
Całość podana w formie ciekawych przygód, nawiązywania nowych znajomości, jak choćby z psem mieszkającym w gospodarstwie pod lasem, czy końmi pasącymi się na łące, prześmieszne pomysły zwierząt, kiedy chcą zrozumieć pewne ludzkie zachowania - polecam z całego serca.

Karolina | 2013-05-18

Jedna z moich ulubionych książek dzieciństwa:)

Goose92 | 2018-09-13

Książka mojego dzieciństwa, do której w sumie teraz też chętnie bym wróciła. Przygody fantastycznego misia, jego przyjaciół czyta się bardzo przyjemnie. Myślę, że nie zabraknie tek książki w spisie indywidualnych lektur, które przeczytają moje dzieci.

fuzja | 2014-08-14

Przeczytane dziesięciokrotnie. Jest przeurocza

Anna | 2016-10-26
Przeczytana: 1995 rok

Pafnucego czytały moje dzieci. W zeszłym roku czytałam tę książkę na dobranoc moim wnuczkom. Tak się wciągnęły w przygody niedźwiedzia i jego przyjaciół, że najstarsza siedmioletnia zapalała w nocy światło i czytała po kryjomu, żeby się dowiedzieć dalszego ciągu. W tej książce Chmielewska przekazuje młodemu czytelnikowi swoją miłość do zwierząt i szacunek dla przyrody w sposób ciekawy, momentami zabawny. Jak zwykle świetnie napisana i pasjonująca lektura także dla starszego czytelnika. Nie znudzi rodzica czy dziadka.

Keira Piosik | 2012-08-25

Przeczytałam tą książkę z wielkimi emocjami. Przechodziłam z bohaterami przez wiele trudnych sytuacji. Gdy leśniczego przygniotło drzewo byłam przerażona i wstrząśnięta. było też wiele śmiesznych sytuacji i nieporozumień z których nieraz wynikały nowe znajomości. Kiedy moja kuzynka podrośnie przeczytam jej przygody miłego niedźwiedzia.

| 2014-11-10

Super książka dla dzieci i młodzieży. Polecam. Więcej na:

Aneta Dąbek | 2011-07-04
Przeczytana: czerwiec 2011

Pełne ciepła i humoru opowiadania z udziałem leśnych zwierzątek, którym często pomagają zaprzyjaźnione psy oraz leśniczy.