Grzeszna Madonna

Wydawnictwo: InRock
Madonna. Like an Icon
madonna, muzyka, pop, biografia
Cathhhy

Przełomowa biografia, która wreszcie rozwiewa tajemnicę leżącą u podłoża kameleonowej egzystencji Madonny. Opierając się na dziesiątkach szczerych rozmów z producentami, muzykami, współpracownikami, kochankami i przyjaciółmi, Lucy O’Brien przedstawia złożoną osobowość i legendarny „napęd”, które uczyniły z Madonny najsłynniejszą artystkę pop naszych czasów. Od przedwczesnej śmierci matki po...

Przełomowa biografia, która wreszcie rozwiewa tajemnicę leżącą u podłoża
kameleonowej egzystencji Madonny. Opierając się na dziesiątkach
szczerych rozmów z producentami, muzykami, współpracownikami, kochankami
i przyjaciółmi, Lucy O’Brien przedstawia złożoną osobowość i legendarny
„napęd”, które uczyniły z Madonny najsłynniejszą artystkę pop naszych
czasów. Od przedwczesnej śmierci matki po dynamiczny pobyt na
nowojorskiej scenie klubowej, od Like a Virgin po Evitę i dalej,
przyglądamy się oszałamiającej karierze i życiu gwiazdy. Świetny styl i
ciekawa treść sprawią, że książką zainteresują się nie tylko fani
Madonny.

To może być jedna z lepiej przygotowanych biografii artystki, choć trudno mi dziś z całą pewnością to stwierdzić, gdyż kolejne książki na jej temat oczekują na przeczytanie. Mimo, iż autorka przyznaje sie do fascynacji Madonną, to treść jej książki nie jest apoteozą Madonny, a rzetelnym opisem dokonań kobiety jako człowieka, z jej wadami i zaletami. Pokazana nieco od strony prywatnej, ale głównie jako diwa estrady, konsekwentna w poczynaniach, tak prywatnie, jak i na scenie.
Lucy O'Brien mówi o wszelkich inspiracjach, z których Madonna czerpała i przekładała na swój język, budując mocne rusztowanie dla swego charakteru oraz dające wyraz dla rozwoju artystycznego. Pedantyczna i wręcz masochistyczna w pracy nad sobą, szczególnie w dziedzinie tańca, silna osobowość nastawiona na wybicie się z tłumu, zaistnienia w świadomości innych jako ikony swoich czasów.

Autorka biografii chcąc zapewnić obiektywizm w przedstawianiu tak charyzmatycznej postaci, bazując na rozmowach i zdaniu tych,...

Lubię Madonnę. Uwielbiam niezwykłą energię jaką kipi jej twórczość i to pozytywne proste przesłanie: głowa do góry, kochaj siebie, weź los we własne ręce i niczego nie żałuj (c'mon girls!). Silna i charakterystyczna persona, która nigdy nie odznaczała się jakimś specjalnym talentem, ale była zdeterminowana i pracowita. Pracowała z najlepszymi, wspięła się na sam szczyt i odcisnęła swoje piętno na kulturze popularnej. Amen.

Biografia autorstwa Lucy O'Brien, która ma przybliżyć czytelnikom sylwetkę i twórczość Madonny jest jednak bardzo nierówna. Sama autorka przyznaje się, iż jest wielką fanką królowej popu i aż przykro to stwierdzić, ale nie wychodzi to tekstowi na dobre. Na szczęście czcze uwielbienie względem piosenkarki nie jest wszechobecne. Książka składa się w większości z rzetelnie przedstawionych faktów z życia diwy, wzbogaconych wypowiedziami zwolenników, przeciwników, współpracowników i wielu innych osób, które miały z nią kontakt w różnych momentach jej życia i kariery....

Mateusz | 2011-04-07

Najpełniejsza i najbardziej aktualna biografia Madonny. Polecam fanom oraz osobom, które pragną zrozumieć niektóre fakty z życia piosenkarki oraz powody jej postępowania.

AnnaSz | 2012-12-28
Przeczytana: 25 sierpnia 2011

Zdecydowanie lepsza, pełniejsza pozycja od czasów bografii napisanej przez J. Randy Taraborelli.Jako zagorzała fanka Madonny gorąco polecam.

Fidelio | 2012-04-08

Dobry warsztat.Najlepsza dotychczas biografia artystki od czasu Taraborrelli'ego.

_lifeisone | 2016-03-20
Przeczytana: 2012 rok