Córeczka tatusia

Seria: Diament
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Daddy's Little Girl
dona

Ellie Cavanaugh miała zaledwie siedem lat, kiedy jej starsza siostra Andrea została w brutalny sposób zamordowana. Zwłoki dziewczyny znaleziono w starym garażu w pobliżu rezydencji bogatej, szanowanej pani Westerfield w Oldham, spokojnym miasteczku nad rzeką Hudson w nowojorskim hrabstwie Westchester. Zeznanie Elli doprowadziło do skazania Roba Westerfielda, wnuka starej damy, z którym potajemnie spotykała się Andrea. Kiedy po dwudziestu dwóch latach morderca stara się o zwolnienie warunkowe z więzienia, Ellie, obecnie reporterka gazety w Atlancie, protestuje przeciwko złagodzeniu wyroku. Mimo to Rob Westerfield wychodzi na wolność i próbuje wznowić proces, chcąc odzyskać dobre imię. Przekonana o jego winie Ellie rozpoczyna prywatne śledztwo. Jej kolejne odkrycia rzucają nowe światło na okoliczności śmierci siostry, ale i nieuchronnie przybliżają dociekliwą dziennikarkę do konfrontacji z mordercą.

Kaś-ka | 2016-06-06

Polecam - wciąga jednocześnie od początku się zastanawiałam kto jest mordercą i czy Rob nie został niesłusznie skazany.
Ellie "(...) przez całe życie żyła ze wspomnieniem brutalnego morderstwa dokonanego na siostrze. Ale nie może odwrócić tego co się stało, tak jak nie może zatrzymać Roba Westerfielda dłużej w więzieniu".
Ellie wraca do miasteczka w którym się wychowywała i prowadzi prywatne śledztwo co wydarzyło się feralnego dnia kilkanaście lat temu - odkrywa wiele niepochlebnych młodzieńczych postępowań Roba jednak czy aby na pewno to on dokonał morderstwa czy może na wolności jest prawdziwy morderca? Ellie chce dowieść prawdy gdyż to ona obwinia się iż od razu po zaginięciu siostry nie powiedziała rodzicom gdzie ta prawdopodobnie przebywa - czy gdyby mając zaledwie 7 lat podjęła inna decyzje czy wówczas siostra by żyła? Czy rodzina by była nadal w komplecie i szczęśliwa?
"Nie ma nic złego w słusznym gniewie, chyba że dusi się go w sobie zbyt długo"

Ewa | 2012-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2012

Zanim chwycilam za ksiazke, przeczytalam opinie o niej. Jedni twierdza, ze warto, inni ze skoro na poczatku stwierdzone jest kto jest morderca-nie warto czytac. Gdybym posluchala tej drugiej pewnie rzucilabym ksiazke w kąt.Po krótce dla mnie przezycia głownej bohaterki, jej odwaga i dociekanie prawdy są jednak warte przeczytania tej książki.Nie mam nic do zarzucenia:)

Kaga | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Książki Mary Higgins Clark mają w sobie to COŚ, czego szukam we współczesnych kryminałach. Umieją wciągać, a autorka jest jedną z moich - mogę to śmiało powiedzieć - ulubionych autorek współczesnych.
Biorąc w dłoń tą pozycję, wiedziałam, czego oczekuję. I dostałam to! Emocje, akcje, nieoczekiwane wydarzenia, i wciągającą intrygę, zaciskającą się pętlą na głównej bohaterce. Wciągająca fabuła, postacie plastyczne i wyraziste. Akcja obłędnie szybka, momentami przewrotna, choć - nie uciekła i od tego autorka - chwilami nieco naciągana. Pomimo wszystko, kolejne strony czyta się i chce poznać zagadkę: dlaczego śliczna i nastoletnia Andrea została brutalnie zamordowana? Co jeszcze skrywa zabójczo przystojny i obrzydliwie bogaty Rob? Czy Ellie uda się wyrwać z pętli, jaka zaciska się na jej szyi, czy... Za wiele czy, a przy okazji zdradzę fabułę.
Nie ma tak dobrze! Jesteście zainteresowani? Ruszajcie zapoznawać się z książkami pani Clark!

monika | 2013-07-17
Przeczytana: 15 lipca 2013

Komentarze i opinie o tej książce są różne, ale ja osobiście kwalifikuję ją jako bardzo dobrą. To nic nie znaczy, że na początku poznajemy sprawcę morderstwa, przecież nie zawsze chodzi wyłącznie o wykrycie przestępcy. I tak jest w "Córeczce tatusia".
Skazany za morderstwo nastolatki, Rob Westerfield" po dwudziestu dwóch latach odsiadki, stara się o warunkowe zwolnienie. Z takim stanem rzeczy nie zgadza się młodsza siostra zamordowanej, Ellie Cavanaugh, dziennikarka kryminalna. Ellie wszczyna własne śledztwo, któe ma celu udowodnienie, że Rob jest wynaturzonym elementem społeczeństwa.
Książkę po prostu połyka się.

Magda | 2013-04-30

według mnie to jedna z lepszych książek tej autorki. Od początku wciąga i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Nie rozumiem dlaczego tyle negatywnych opinii (no tak, podany jest od razu morderca na tacy)... Polecam gorąco

Sakeena | 2016-02-03
Przeczytana: sierpień 2003

Lubię wypożyczać książki lub wymieniać się nimi ze znajomymi, ten tytuł to właśnie taki zdobyczny z "wypożyczek". Mały format, stwierdziłam, że akurat na podróż, do schowania w małej przegródce. No i się sprawdził, podróż minęła szybko, bo książka mnie wciągnęla. Nie ma zasko0czenia, tu wiemy od razu kto jest winnym, bez wysilania wiemy kto zabił. Jednak walka o sprawiedliwość również może nas wciągnąć. Jest dobra.

vixen39 | 2016-01-25
Przeczytana: 15 stycznia 2016

To moja pierwsza książka tej autorki i już wiem, że nie ostatnia. Lubie kryminały, i ten mnie mile zaskoczył. Jest taki subtelny, nie ma w nim przerazających scen, więc można go czytac przed snem, fajna intryga i co ważne bez banalnego zakończenia. Wydawało mi się, ze znam zakończenie a okazało się zaskakujące. Fajnie się śledzi i odkrywa kolejne tropy wraz z bohaterką- dziennikarką a zarazem siostrą ofiary. Polecam:)

Paulajn | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Skończyłam czytać kilka minut temu... Oczy mam wciąż jak spodki :) Świetny kryminał, najlepszy jaki ostatnio czytałam, chyba również najlepszy spośród przeczytanych przeze mnie pozycji tej autorki.
Książka opowiada nie tylko o prywatnym śledztwie prowadzonym przez Ellie Cavanaugh przeciwko Robowi Westerfieldowi, skazanemu za zabójstwo jej 15-letniej wówczas siostry Andrei, gdy ten po 22 latach odsiadki zostaje warunkowo zwolniony i zaczyna starać się o wznowienie procesu i uniewinnienie, lecz także o wielkiej rodzinnej i osobistej tragedii, jaką było dla Ellie to zabójstwo, o tym jak wielkie piętno zbrodnia odcisnęła na życiu jej i jej rodziny. Była wtedy 7-letnią dziewczynką, bardzo zżytą ze starszą siostrą... Od początku była przekonana o winie Roba, więc gdy on za pomocą funduszy bogatego ojca rozpoczął szeroko zakrojoną kampanię w celu "wybielenia" opinii na swój temat, postanowiła udowodnić całemu światu, że to ona ma rację. Jej poszukiwania przybierają coraz bardziej...

sygin | 2015-12-12
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Mary Higgins Clark jest jedną z najbardziej znanych, a zarazem najbardziej płodnych amerykańskich pisarek. Mimo bardzo podeszłego wieku (już dawno przekroczyła osiemdziesiątkę) wciąż regularnie wydaje swoje powieści i zaskakuje coraz to nowymi pomysłami na fabułę.
Ja osobiście bardzo jej książki lubię - choć uważam, że między bardzo dobrymi zdarzają jej się także słabsze pozycje (co jest chyba nieuniknione przy takiej liczbie książek). "Córeczka tatusia" należy niewątpliwie do tej pierwszej kategorii i jest jedną z lepszych książek autorki, jakie dotąd miałam okazje czytać.
Dzieciństwo Ellie Cavanaugh przebiegało spokojnie i szczęśliwie do momentu gdy ktoś brutalnie zamordował jej starszą siostrę Andreę. Mimo, że mordercę schwytano i osądzono, beztroska nigdy już nie powróciła. Małżeństwo jej rodziców rozpadło się, a jej nigdy nie udało się zająć po siostrze miejsca ukochanej córeczki tatusia. Nigdy też nie poradziła sobie z dręczącym ją poczuciem winy, że mogła uratować siostrę,...

kaktus311 | 2012-07-13

Książka wciąga,dla wielbicieli kryminałów będzie w sam raz:)