Liwia

Mary Jo, w przeciwieństwie do swojej przyjaciółki Claudii, zupełnie nie wierzy w horoskopy, przepowiednie, tarota, chiromancję i tym podobne. Gdy dostaje od niej w prezencie osobisty horoskop, ułożony przez znaną w swojej branży wróżkę Esmeraldę, zamierza go zignorować. Kiedy jednak okazuje się, że jedna z przepowiedzianych w nim rzeczy się sprawdza, zaczyna mieć wątpliwości. Czyżby w czasie zbliżających się wakacji miała rzeczywiście poznać chłopaka, w którym się zakocha?

Główną bohaterką książki jest Mary Jo Pearson - siedemnastolatka, która, by zdobyć swój wymarzony samochód - chevroleta, musi podjąć wakacyjną pracę. Podczas jednego z wypadów nad morze, w oddalonym o 60 kilometrów miasteczku znajduje ogłoszenie, że potrzebny jest kelner w restauracji "Wodnik". Zostawia tam swoje "namiary" pewnemu wręcz antypatycznemu chłopakowi, który tam pracuje, ale i tak nie ma zbytniej nadziei na zatrudnienie, bo właścicielka restauracji - pani Morales (serdeczna staruszka) - poszukuje chłopaków! I nic nie wskazywałoby na to, że dostanie tę pracę, gdyby nie jej przyjaciółka Claudia i jej horoskopowy nałóg!...
To tylko początek zabawnej i wzruszającej historii Mary Jo.

Bardzo ciekawa. Fajnie się czyta, taka na godzinkę, albo jak nie ma się czasu na siedzenie przed książka (bo nie zastanawiasz się jaki będzie koniec). Ciekawa historia z kradzieżą, taka odskocznia, coś innego. Bardzo przyjemna książka.

Bakteryjaa | 2010-12-10
Przeczytana: listopad 2010

Ciekawe zakończenie, spodobała mi się.

Alex1394 | 2011-07-01
Przeczytana: 28 czerwca 2011

To chyba jedna z popularniejszych serii książek dla nastolatek. Ja również ją uwielbiam i bardzo często po nią sięgam. Książkę czyta się bardzo szybko, ponieważ jest napisana językiem młodzieżowym. Okładka na zdjęciu jest koloru niebieskiego(?) ale w rzeczywistości jest odcienia morskiej zieleni. Książka w wielu momentach mnie zaskoczyła. W pewnym momencie zaczynała mnie nudzić ale za chwile nastąpił zwrot akcji i znowu czytałam z wielkim zapałem. Na przeczytanie książki przeznaczyłam jedynie 1,5 godziny

Milena | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Fajna książka. Choć ja nie wierzę w żadne tam przepowiadanie przyszłości, itd. Bardzo mi się koniec spodobał, jak się okazało, że Adrian jest "Lwem"'p

Ja też jestem ;p

Seria "Nie dla mamy, lecz dla każdej małolaty" jest jedną z moich ulubionych. Lubię ją , ponieważ przyjemnie spędza się przy niej czas, a opisane historię są ciekawe i zwyczajne. Mam tutaj na myśli, że autorki nie piszą tutaj o bogatych , krnąbrnych małolatach tylko o normalnych dziewczynach ze zwykłymi problemami.

Tak samo jest w tym przypadku. Mary Jo chce zarobić na swój upragniony samochód. Ściśle mówiąc chevroleta. Na jednym z wypadów. z koleżanką znajduje ogłoszenie o pracę. Namawia rodziców, aby jej pozwolili tam jechać. Zatrudnia się w nadmorskiej restauracji. Właścicielka pozwoliła głównej bohaterce zamieszkać w jednym z pokoi w jej mieszkaniu, aby ta nie musiała codziennie jeździć do rodzinnego domu. Dzięki temu Mary Jo oszczędza czas, a przede wszystkim pieniądze i ma bardzo blisko do pracy, bo starsza pani mieszka nad swoim interesem.

Poznaje tam ludzi w swoim wieku. Zauroczyła się w pewnym młodym liderze zespołu. Ten jednak wpada w problem z policją.

...

Chmurzasta87 | 2016-09-01

Pamiętam, że jako nastolatka zaczytywałam się w tej serii i każdej nastolatce polecam.

Delirium | 2011-09-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 17 września 2011

Z serią "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" mam styczność od początku wakacji i bardzo mi się ona spodobała, a pani Natalie Fields jest moją ulubioną autorką owej serii :)
Tym razem przyciągnęła mnie okładka - niebieska, niebieska, niebieska... A dziewczyna ze zdjęcia jest śliczna i ma pięknie pomalowane usta. :)
Historia może i niezbyt interesująca - wrogowie zostają przyjaciółmi. Sama nuda, prawda?
BŁĄD! Adrian oraz to, co mu się przytrafiło jest smutne, ale urzekające, wątek Criss nieźle namieszał, a "Wodnik" to dość dziwna sceneria na wakacyjną miłość :) Do tego moja ulubiona (bo tak podobna do mnie?) bohaterka, Claudia, czynią tę książkę czymś Naprawdę Wartym Przeczytania.

Sasia_ | 2012-10-29
Przeczytana: 18 września 2011

Szybko się czyta, bo nie ma w niej za wielu opisów, dlatego książka nie jest nudna. Zakończenie mi się bardzo spodobało. Myślę, że nie jest to jedna z najlepszych książek z tej serii, ale mimo to można ją przeczytać.

Magdalena | 2015-06-15

Moja pierwsza książka z tej serii ;) . Chłonęłam te książki jedna po drugiej :)