Równowaga sił

Cykl: Centrum (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
Balance of power
dona

Amerykańska agentka ginie zastrzelona przed gmachem Kortezów w Madrycie, w drodze na tajne spotkanie. Hiszpański rząd nie ma wątpliwości, że krajowi zagraża niebezpieczeństwo, jednak nie jest w stanie mu zapobiec. Komuś zależy na wywołaniu zamieszek i rozpętaniu wojny domowej. Centrum Szybkiego Reagowania musi odkryć, kto stoi za serią krwawych zamachów.

Mirek | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Gorąca Hiszpania, ataki terrorystyczne, których następstwem jest zamach stanu oraz oddział interwencyjny wysłany prosto od Wuja Sama. Świetnie wyszkoleni "ci dobrzy" oraz zdecydowanie liczniejsi "ci źli". Dużo strzelaniny, wybuchów i krwi. Sam Rambo by się nie powstydził. Klasyka gatunku.

Jeżeli ktoś liczy na wyrafinowaną fabułę czy spektakularne zwroty akcji to się przeliczy. W każdym razie Clancy ma bardziej ambitne pozycje w swoim dorobku. Nie mniej jednak, jeżeli ktoś chce sobie przeczytać dobrą powieść sensacyjną, a nie wykazuje specjalnych wymagań od powieści to może śmiało sięgnąć po "Równowagę". Czyta się szybko. Akcja jest dynamiczna. Momentami wciąga bardziej, momentami mniej.

Podsumowując krótko - dobra sensacja na jesienne wieczory.

Krzysztof | 2012-10-11

Moja pierwsza książka Toma Clancy, od niej się wszystko zaczęło :)

sebogothic | 2015-01-03

Dobra książka, która trzyma w napięciu do samego końca.

ROB | 2017-01-23
radzenko | 2016-10-24