Atomowe okręty podwodne

Wydawnictwo: Non Stop Press
Submarine. A Guided Tour Inside a Nuclear Warship
technika
dona

Nikt nie potrafiłby bardziej realistycznie opisać życia na współczesnym okręcie podwodnym niż autor "Polowania na Czerwony Październik". Tom Clancy w roli przewodnika odsłania przed Czytelnikiem tajemnice okrętów podwodnych najnowszej generacji. Całkowicie stroniąc od fikcji z właściwym sobie ujmującym stylem i dociekliwością dbałego o szczegóły reportera przedstawia: - historię broni...

- historię broni podwodnej, konstrukcję, klasy i uzbrojenia okrętów.
-dokładny opis wnętrz atomowych okrętów podwodnych oraz życie ich załóg podczas ćwiczeń i operacji bojowych
-informacje o atomowych okrętach podwodnych świata, w tym byłego ZSRR, publikowane po raz pierwszy.
-zasady użycia tej śmiercionośnej broni i rozważania o jej roli w przyszłości.

Ta interesująca wycieczka w głębiny pozwala zrozumieć, jak ogromną potęgę stanowi atomowa flota podwodna - w rękach tych, którzy nią dysponują.

źródło opisu: Non Stop Press, 1997

źródło okładki: własne

Covalus | 2014-02-05

Byłaby dobra książka, gdyby nie nachalna amerykańska propaganda... Zwracać się chcę na teksty typu "odważny amerykański zapędził w kąt czerwonego niedźwiedzia". Do przeczytania aczkolwiek nie jest łatwo. Na specjalistyczną literaturę zbyt lakoniczna...

Krzysztof_g | 2014-11-15

Dla miłośników militariów i marinistyki pozycja obowiązkowa. Konkretnie, rzetelnie, szczegółowo. Powieści TC zawsze wydawały mi się trochę za mało "literackie", ale przy literaturze faktu jego styl sprawdza się znakomicie. Czasami odnosiłem wrażenie, że autor jest za bardzo skrupulatny np w opisywaniu procedur odpalania torped, ale z drugiej strony nigdzie wcześniej nie spotkałem się z tym i pewnie nie jest to wiedza powszechnie dostępna. Dodam również, że wydanie które miałem posiadało sporo zdjęć i ilustracji, których wybór jest trafny i intuicyjny.

Karol | 2011-03-25

Jesli ktos lubi duze ilosci opisów, bedzie dla niego swietna. dla innych nudna

moon | 2016-09-18
Michał_K-ski | 2016-07-15