Złodziej tożsamości

Tłumaczenie: Radosław Madejski
Cykl: Kitt Lundgren (tom 2)
Wydawnictwo: G+J
Breakneck
978-83-62343-00-3
Złodziej, tożsamości
Ag2S

Mary Catherine Riggio przeżywa fatalny okres. Jej narzeczony ginie w tajemniczych okolicznościach tuż po uroczystym przyjęciu zaręczynowym. Wkrótce zostaje zabity także jej kuzyn Tommy. Policja znajduje zwłoki młodego informatyka, któremu ktoś skręcił kark i prawdopodobnie zabrał komputer. Lista ofiar pozbawionego skrupułów mordercy wydłuża się, a śledztwo wciąż tkwi w miejscu. Komisarz Kitt...

Policja znajduje zwłoki młodego informatyka, któremu ktoś skręcił kark i prawdopodobnie zabrał komputer. Lista ofiar pozbawionego skrupułów mordercy wydłuża się, a śledztwo wciąż tkwi w miejscu. Komisarz Kitt Lundgren oraz jej partnerka Mary Catherine Riggio z Wydziału Zabójstw w pościgu za bezwzględnym psychopatą wkraczają do świata wirtualnej rzeczywistości. Tu nigdy nie wiadomo, kto jest kim i kogo właśnie obserwuje.

Ania | 2013-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2013

Bardzo dobra książka kryminalna.Obfituje w dobrze zarysowane,wielowymiarowe postacie,liczba ofiar wzrasta w zastraszającym tempie.Ma wartką akcję i napiecie emocjonalne.Zawiła intryga trzyma w ciągłym napięciu aż do ostatniej strony.Zakończenie bardzo zaskakujące no ale takie właśnie są powieści Eriki Spindler.
Polecam!

Monika | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

To było moje pierwsze spotkanie z panią Spindler. Udane, choć nie zachwycające. Książka jest przydługawa i momentami troszkę nużąca. Chyba nie przepadam też za tak gęsto ścielącym się trupem...

kwiatek29 | 2012-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2012

Kolejna bardzo udana książka tej autorki. Świat wirtualnej przestępczości,w którym trup ściele się gęsto,stanowi główny wątek.Wartka akcja,zawiła intryga trzymająca w niepewności aż do końca,to tylko niektóre atuty tej powieści kryminalnej.Polecam.

Marzin | 2012-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2012

Znakomity kryminał!!!! Akcja od samego początku aż do ostatniej strony trzyma w napięciu. Poprostu nie mogłam się od niej oderwać.Polecam:)

odAdoZ | 2013-10-12
Przeczytana: 11 października 2013

Jak to zwykle w bajkach bywa główny bohater zostaje ocalony.
Niestety wątek książki nie jest bajkowy, ale drastycznie prawdziwy.
W dzisiejszych realiach wszędobylskiego Internetu to niemal 100 procentowa możliwość zagrożenia.
"Duży" nielegalny pieniądz od zawsze rządził ludzkością, a teraz zmienił się tylko sposób ich nielegalnego zdobywania. Przysłowiowy Gang Olsena przeniósł się do sieci, ale w tej książce prócz czystek finansowych na kontach pociągnął za sobą wiele ludzkich istnień.
Erica Spindler ciekawie opowiada, świetnie buduje napięcie, fascynuje.
Kolejna Jej książka, która wciąga do ostatnich stron.

tajus | 2011-05-07
Na półkach: Przeczytane, Miałam
Przeczytana: 07 maja 2011

Uwielbiam twórczość pani Spindler! Ta pozycja była moją trzecią przeczytaną owej twórczości i trzecią, która mi się spodobała. Nie było mowy o tym, by choć przez chwilę się ponudzić. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika niesamowitymi zagadkami związanymi z zabójstwami i przestępczością internetową. Podobały mi się kreacje bohaterów nie tylko głównych, ale też tych drugoplanowych. Książkę czyta się szybko ze względu na liczne dialogi, no i przede wszystkim trzymającą w napięciu akcję. Wraz z każdym rozdziałem wzrastała liczba interesujących faktów związanych z przeprowadzanym dochodzeniem, a także liczba podejrzanych.

Już od jakiegoś czasu tak mam, że gdy czytam kryminał albo oglądam film kryminalny lub thriller, przypatruję się niemalże każdemu bohaterowi, by stwierdzić, czy jest głównym podejrzanym, czy też nie. Nie robię jednak tego w sposób jakiś szczególnie wnikliwy, dzięki czemu w zakończeniu czeka mnie zazwyczaj zaskoczenie, co lubię. Natomiast "Złodziej tożsamości" dostaje...

jw23 | 2012-03-14
Przeczytana: 14 marca 2012

Po przeczytaniu ostatnio książki A. Kavy wystawiam ocenę 6( ten pojedynek wygrywa Kava). Nie znaczy to oczywiście, że nie sięgnę więcej po powieści tej autorki. Książkę czyta się dobrze, autorka nie "przynudza", akcja toczy się szybko, ale policyjny duet kobiet zbyt przypominał mi detektywów z seriali telewizyjnych nastawionych na ilość a nie na jakość. Zbyt pachnie mi to stereotypową wizją policji, brakowało tylko pączków, bo kawa była. Nie odradzam, można przeczytać w dwa wieczory.

Gośka | 2013-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 września 2013

Mary Catherine Riggo zwana potocznie MC to kobieta, której spełniają się marzenia. Po wielu latach niepowodzeń w sferze uczuciowej, wreszcie poznała swój ideał. I ten ideał się jej oświadczył. Swoją radością dzieli się z rozliczną rodziną oraz najlepszą przyjaciółką Kitty. Jej szczęście jednak nie trwa długo. Oto bowiem po przyjęciu zaręczynowym jej ukochany zostaje zastrzelony. Nie dość tego w parę dni później zabity zostaje również jej kuzyn. MC jest załamana, ale by przetrwać, postanawia, że nie spocznie, póki nie znajdzie mordercy. Jako że jest komisarzem policji zadanie ma ułatwione. Wraz z Kitty próbują rozwiązać sprawę, która zatacza coraz szersze kręgi i zabiera coraz więcej ofiar. Okazuje się, że grupa młodych ludzi zajmuje się tzw. krakingiem czyli wykradaniem i sprzedażą danych różnych firm oraz wirtualną kradzieżą pieniędzy. Komu nadepnęli na odcisk, że teraz giną jeden po drugim? Kim jest Egzekutor? I ile jest w stanie znieść i poświęcić Mary, by poznać prawdę?

Temat...

Przeczytana: 20 marca 2013

Bardzo mi się podobała. Morderstwa, zawiłe akcje, koligacje rodzinne, stawienie przyjaźni na krawędzi emocjonalnej, i niezmiernie krótki czas aby ratować życie najbliższych i swoje. Czy miłość jej życia, mężczyzna który staje się jedną z ofiar, jest tym człowiekiem za którego się podawał? Przed takimi dylematami staje główna bohaterka, pracująca w policji.
Polecam

basik | 2015-10-19

Jedna z lepszych powieści kryminalnych Eryki Spindler. Komisarz M.C. Riggio i jej liczna bardzo włoska rodzina. Morderstwo tych których kochała i sprawa dotycząca kradzieży dużych pieniędzy. Kto jeszcze zginie, i kto jest mordercą. Dobra akcja i ciekawe zakończenie. Mogę polecić każdemu kto lubi kryminały i sensacje.

Znak kryminał 300x500