Złodziej tożsamości

Okładka książki Złodziej tożsamości Erica Spindler
Okładka książki Złodziej tożsamości
Erica Spindler Wydawnictwo: G+J Cykl: Kitt Lundgren (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Kitt Lundgren (tom 2)
978-83-62343-00-3
Radosław Madejski
Złodziej tożsamości

Okładka książki Cienie nocy J.T. Ellison, Alex Kava, Erica Spindler
Cienie nocy J.T. Ellison, Alex ...
Okładka książki Żywioły J.T. Ellison, Alex Kava, Erica Spindler
Żywioły J.T. Ellison, Alex ...

Całkiem interesująca fabuła. Nie jest to powieść wybitna, ale gwarantuje wystarczającą porcję rozrywki.

Mary Catherine Riggio przeżywa fatalny okres. Jej narzeczony ginie w tajemniczych okolicznościach tuż po uroczystym przyjęciu zaręczynowym. Wkrótce zostaje zabity także jej kuzyn Tommy.
Policja znajduje zwłoki młodego informatyka, któremu ktoś skręcił kark i prawdopodobnie zabrał komputer. Lista ofiar pozbawionego skrupułów mordercy wydłuża się, a śledztwo wciąż tkwi w miejscu.
komisarz Kitt Lundgren oraz jej partnerka M.C. Riggio z wydziału zabójstw w pościgu za bezwzględnym psychopatą wkraczają do świata wirtualnej rzeczywistości. Tu nigdy nie wiadomo, kto jest kim i kto kogo właśnie obserwuje.

Trzeba mieć w sobie wiele odwagi, determinacji, aby mieć siłę i niepohamowaną chęć zaangażowania się w sprawę podwójnego morderstwa, w których ofiarami są najbliżsi głównej bohaterki!

Czy osobiste przekonania uniemożlwią trzymania się zasad? Nie tak trudno przekroczyć cienką granicę lojalności wobec współpracowników a miłość do rodziny.
ałe szczęście, Mary Riggio nie pozostaje w tym wszystkim sama i dzięki swojej partnerce i przyjaciółce, jest w stanie sięgnąć po prawdę i odpowiednią dozę sprawiedliwości i zadośćuczynienia jej krzywdy.
Droga poznania prawdy okaże się jednak długa i skomplikowana, kiedy za śmiercią jej bliskich nie kryje się przypadkowość.. Bo przecież, każdy z Nas ma jakieś tajemnice, a zwłaszcza Ci, których wydaje się, że tak dobrze znamy.

ałe szczęście, Mary Riggio nie...

Kolejna dobra książki Eriki Spindler.

Najbardziej lubię, gdy głównym bohaterem kryminału zostaje detektyw z policji. Tutaj tak właśnie było, dlatego książkę czytałam z prawdziwą przyjemnością.
MC Riggio, detektyw, wraz ze swoją partnerką Kitt Lundgren (znane z innej książki Spindler),rozwiązują sprawę morderstwa młodego informatyka. Riggio przeżywa właśnie najlepsze chwile swojego życia - chłopak poprosił ją o rękę, czym uszczęśliwia nie tylko ją, ale i całą jej rodzinę, która z niecierpliwością czekała, by "wydać" córkę i siostrę. Sielanka nie trwa jednak długo. Tuż po przyjęciu zaręczynowym narzeczony MC zostaje zabity. Wszystko wskazuje na to, że zabójstwo było przypadkowe. Kiedy jednak ginie kuzyn MC, wygląda na to, że to grubsza sprawa. Tajemniczy morderca zwany Egzekutorem staje się celem amerykańskiej policji, jednak ofiar przybywa, a oni wcale nie są bliżej złapania nieuchwytnego Egzekutora...

Książka trzyma w napięciu. Jak zwykle.
Czyta się ją błyskawicznie. Jak zwykle.
Zakończenie jest nieprzewidywalne. Jak zwykle.
Trup ściele się gęsto. Jak zwykle.
Czego chcieć więcej od kryminału? ;-)

Kolejna dobra książki Eriki Spindler.

Często pojawiało się we mnie pytanie : na ile dobrze znasz swoich bliskich? i czy jesteś tego pewien?
Moim zdaniem, dobrze skonstruowany kryminał. Wartka akcja, wiele wątpliwości, późno odkryty winowajca. I ciekawa postać jako detektyw.

Przeczytałam z miesiąc temu, a już nie pamietam za dobrze o czym była ta książka. Dobrze się czytało, ale bez rewelacji.

Jest zabójstwo. Jest i drugie. Potem śledztwo.
I kolejne zbrodnie.
Rzecz o krakingu, współczesnym zagrożeniu,
tj. przestępczości internatowej.

Erica Spindler elegancko prowadzi wątek.
Akcja wartka, czyta się z zainteresowaniem. Książka lekka, nie rozwleka się, nie nuży, wręcz przeciwnie, czekamy co się wydarzy.
Lektura dobra do popołudniowej herbaty.

Jest zabójstwo. Jest i drugie. Potem śledztwo.
I kolejne zbrodnie.
Rzecz o krakingu, współczesnym zagrożeniu,
tj. przestępczości internatowej.

Erica Spindler elegancko prowadzi wątek.
Lektura dobra do popołudniowej herbaty.

Komisarz Kitt Lundgren oraz jej partnerka M.C. Riggio stają przed niemałym wyzwaniem schwytania bezwzględnego mordercy, który swoje ofiary wybiera nieprzypadkowo. Kiedy pierwszą ofiarą pada narzeczony Riggio, a następnie jej kuzyn, jak domino zaczynają ginąć kolejne osoby, każda w ten sam sposób. Wydawać by się mogło, że wszyscy mają coś wspólnego z narzeczonym M.C. Czy życie dziewczyny również jest w niebezpieczeństwie, czy osoba, z którą M.C. chciała spędzić resztę życia była bez skazy, a może śmierć jej narzeczonego to tylko przypadek.
Tę książkę czytałam ładnych pare lat temu, ale czytanie jej ponownie to była równie fascynująca przygoda. Uwielbiam pióro E.Spindler i kupuję w ciemno każdą książę. Akcja nigdy nie zawodzi, trupy wysypują się z szafy, a zakończenie... nawet po latach nie potrafiłam, ani przypomnieć sobie mordercy, ani na jego trop wpaść,

Jakoś od początku nie miałam serca do tej książki. Historia nawet ciekawa, ale dialogi mnie nie wciągnęły.

Nieźle skonstruowana, tajemnicza i wciągająca. Świetnie się czytało. Nie jest to kryminał super wysokich lotów, ale na prawdę fajne spędziłam z tą książką czas.

• Erica Spindler
  • Thriller/sensacja/kryminał