Wiersze z cieniem

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-384-2
poezja
Snoopy

Anna Janko jest autorką oszczędną, co sprawia, że każde przerwanie literackiego milczenia jest intensywnie wyczekiwane, stając się świętem dla entuzjastów twórczości autorki. Zbiór poezji Wiersze z cieniem ukazuje się po dziesięcioletniej przerwie przynosząc wszystko to, co czytelnicy utworów Anny Janko cenią. Egzystencjalną przygodę na drodze poszukiwania prawd ostatecznych i próbę zrozumienia niepojętego wyraża precyzyjny, aforystyczny niemalże, język. To poezja na wskroś kobieca – w dobrym tego słowa znaczeniu – penetrująca zakamarki ludzkiej duszy, tajemnice otaczającego świata, w którym groza czai się tuż obok i codziennie dokonuje się „cud przemijania”.

kiziamizia | 2016-10-09
zdomukowalska | 2016-08-07
Kasia | 2014-12-28
Asia | 2012-11-25
Na półkach: Przeczytane, Lista zakupów
Przeczytana: 05 grudnia 2012
justyna | 2012-05-11