77 dzieł sztuki z historią

Wydawnictwo: 40 000 Malarzy, Fundacja Bęc Zmiana
6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-929527-7-0
Snoopy

Gdzie i kiedy artystyczna niemoc dopadła Wilhelma Sasnala? Jak i dlaczego Zuzanna Janin przygotowywała się do walki z Przemysławem Saletą? W jaki sposób Wojciech Fangor zarobił na swoje pierwsze mieszkanie? Który z klasyków polskiego malarstwa zatytułował jedną ze swoich prac "Gówno trąbi na zakręcie"? I przy okazji jakiej licytacji poznali się autorzy tej książki - Piotr Bazylko i Krzysztof Masiewicz?
"77 dzieł sztuki z historią" to książka zarówno dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze sztuką współczesną, jak i dla tych, , którzy chcieliby poznać unikatowe historie zza kulis.

Snoopy | 2010-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2010

Bardzo sympatyczna książka składająca się z krótkich anegdotek na temat polskich dzieł sztuki najnowszej. O wydarzeniach "zza kulis" powstawania sztuki oraz jej odbioru i kolekcjonowania opowiadają kolekcjonerzy, muzealnicy, sami artyści. Pozycja jest bogato ilustrowana i wydana w poręcznym, kieszonkowym formacie, przez co znakomicie nadaje się do tego, by brać ją ze sobą do autobusu lub np. do poczekalni u lekarza. Jedynym minusem jest to, że kartki jej są tandetnie sklejone, przez co rozlatuje się w rękach przy pierwszym czytaniu.

lalala | 2015-01-04
Luks | 2013-01-24