Podst.ubezpieczeń t.3 Przedsiębiorstwo

Wydawnictwo: Poltext
biznes, finanse

Trzeci tom podręcznika poświęcony jest przedsiębiorstwu jako jednej z głównych instytucji rynku i podstawowemu składnikowi systemu ubezpieczeniowego. Autorzy znani eksperci, pracownicy naukowi i praktycy wnikliwie i dokładnie przedstawili kształt prawny, funkcje, sposób organizacji, zasady prowadzenia gospodarki finansowej i działalności inwestycyjnej, systemy zarządzania w różnych sferach (selekcja i ocena ryzyka, likwidacja szkód, reasekuracja, przepływ informacji). Wiele uwagi poświęcili problematyce monitoringu i oceny zakładu ubezpieczeń, a także komunikacji wewnątrz firmy i jej relacjom z innymi uczestnikami rynku. Książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców: studentów, uczestników kursów i szkoleń, pracowników towarzystw ubezpieczeniowych oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem tego sektora.

Paulla | 2012-01-31
Dakkar | 2010-06-08