Wyrms
83-85661-41-7
Omnikoron

Znakomita powieść wielokrotnego laureata nagród Hugo i Nebula. Jej akcja rozgrywa się na planecie Imaculata, skolonizowanej przez człowieka setki pokoleń wcześniej. Cywilizacja jest jednak w ciągłym zagrożeniu. Zgodnie z przepowiednią ratunek lub ostateczną zagładę ma przynieść potomkini Kapitana Statku.

Bacha85 | 2014-01-01
Przeczytana: grudzień 2013

Długo się przymierzałam do zrecenzowania tej powieści, ale nie dałam rady wyjść dalej niż za pierwszy akapit, w sumie nie wiem, czemu. Książka mi się podobała, choć nie była najlżejszą lekturą. Pozostało po niej pytanie o własną wolę i o to ile można, a ile trzeba poświęcić dla świata, a którym się żyje Gorąco polecam miłośnikom science fiction. oraz fanom autora.

Wiencor | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Pierwsze co przyszło mi do głowy jak przeczytałem tę powieść: Card w pigułce.
Akcja książki dzieje się na planecie Imaculacie, która została skolonizowana przez człowieka setki pokoleń wcześniej. Cywilizacja ludzka jest jednak w ciągłym zagrożeniu. Zgodnie z przepowiednią ratunek lub ostateczną zagładę ma przynieść pracowita potomkini Kapitana Statku. Tyle o fabule.
Co do samej powieści to czyta się ją dobrze i nie sposób się od niej oderwać. Bohaterowie są różni co daje nam niezwykle barwą powieść. Uwielbiam dialogi między nimi, ale przyznaję, że jest ich trochę za dużo i przez to książka ta wydaje się przegadana.
Wracając do tego co napisałem na początku czyli "Card w pigułce" to dla tych co nie znają tego autora polecałbym właśnie w pierwszej kolejności sięgnąć po "Glizdawce". Każda strona jest wypełniona specyficznym stylem co pozwala lepiej zrozumieć Jego twórczość. Oczywiście to nie tak, że skoro "Glizdawce" nie zdobędą Twojego uznania to np: "Gra Endera" Ci się...

Aldis Floudys | 2015-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 16 lutego 2015

Zaczynając miałam wielkie nadzieję... na początku było lekkie niezrozumienie (takie WTF właściwie), później wielkie zaciekawienie na równi ze znienawidzeniem głównej bohaterki. Następnie zrobiło mi się ciut nudnawo a końcówkę przeczytałam bardzo szybko... bo i szybko została napisana. Jeb, sru, fru, szach mat, zrobione, pokonane, owładnięte i to wszytko na jakiś 5 stronach. Naprawdę Panie Orson... nie ładnie tak pisać na przysłowiowy "odpierdol".. bo inaczej tego nie mogę nazwać,

Sławomir | 2013-10-20

Jakoś się to czyta jednak specjalnego zachwytu we mnie nie wywołała. Ot przebrnąłem choć i bez męki.

Kisielow | 2015-08-07
Przeczytana: maj 2013

To chyba najgorsza książka jaką przeczytałem. A to boli, zwłaszcza, że początek był całkiem przyjemny. W miarę czytania powieści, coraz bardziej dochodziłem do wniosku, że to wielka strata czasu. A gdy już dotrwałem do końca, utwierdziłem się w przekonaniu, że nikt mi straconego na nią czasu nie odda. Nie wiem co chodziło po głowie autora, gdy wpadła mu do głowy fabuła, ale chyba nie chcę wiedzieć.

| 2012-04-21

Przyjemnie czytało mi się tą pozycję, parę fajnych ciekawostek - motyw z odciętymi głowami został wykorzystany w Futuramie :)

Piotr | 2010-06-04

do przeczytania, momentami trochę obrzydliwe

Jacek GARBOWSKI | 2011-12-29
Przeczytana: 2009 rok

wzorowe

aster | 2015-10-09
Przeczytana: 03 października 2015

Lubię twórczość Carda, ale ta książka nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia.
Duży plus za pomysł i za ciekawą fabułę. Ale wieeeelki minus za nijakie postacie rodem z sesji RPG - poza zestawem umiejętności niezbyt wiele w większości nas obchodzą. Poza tym przeszkadzał mi dosyć nahalny motyw religijny. Raz przeczytałem i starczy, nie wrócę do tej pozycji.

Caylith | 2011-02-15

Tragedia... niby miało być powiązane z Enderem, reklamowane jako zakończenie cyklu... ale poza królową roju o której jest niby mowa... nic jej nie wiąże z genialnym cyklem Wiggina.
I jak ktoś tu napisał wcześniej... momentami obrzydliwa.
Gwiazdka tylko za szczątkowe powiązanie z Enderem.