Dreams
9788323851905
dona

W zamierzchłej przeszłości, jak głosi legenda, mężny wojownik porwał piękną damę, poślubił wbrew jej woli i uwięził niepokorną w jaskini. Chciał ją zmusić do uległości, by dała mu wspaniałego syna, potomka i dziedzica jego sławy. Pożądał jej, lecz jej nie kochał. Kiedy ją gwałcił, żona wyciągnęła mu zza pazuchy jego własny nóż i zadała śmiertelny cios. Wydając ostatnie tchnienie, wojownik przeklął ją i dodał, że jej duch dopóty będzie uwięziony w tej jaskini, dopóki nie zostanie w niej poczęte i urodzone dziecko. Wiele stuleci później Colby Savagar, wzięty autor powieści grozy, usiłuje zdobyć za wszelką cenę Dianę Prentice, niezwykłą kobietę, która go fascynuje, której pragnie, lecz nie potrafi pokochać. Oboje prześladują tajemnicze sny, w których strzępy legendy mieszają się z teraźniejszością...

betina360 | 2015-10-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 października 2015

Stara legenda ma wplyw na terazniejszosc. Colby jest wzietym pisarzem horrorow. Usiluje zdobyc za wszelka cene Diane kobiete ktora go fascynuje i przyciaga jak zadna inna. Przesladuja ich sny w ktorych wojownik porywa piekna dame i zmusza ja by mu dala syna. Ksiazka wciaga od samego poczatku i jest tez watek kryminalny ktory rowniez ma zwiazek z przeszloscia.

8_oclock | 2014-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2013

Niestety, nuda.

„Sny” to moje pierwsze spotkanie z twórczością J.A. Krentz. Pierwsze i bardzo pozytywne. Zachęciła mnie okładka i opis na tyle książki. Krentz bardzo fajnie łączy romans z wątkiem kryminalnym wplatając w to jeszcze nieco magii. Z początku lektura idzie nieco opornie, natomiast im dalej tym ciekawiej i ciężko oderwać się od książki,
Autorka stworzyła historię w taki sposób, że czytelnik niemal czuje, że to co czyta dzieje się naprawdę. Nawet legenda w tle i tytułowe sny z nią związane wydają się być całkiem prawdopodobne i uzupełniają całość. Dodatkowo wątki kryminalne nadaje książce nutkę grozy, bo czy główni bohaterowie przezwyciężą przeciwności losu, czy legenda wypełni się przy ich udziale? Z pewnością nie zawiedziecie się sięgając po tę pozycję ..

P.S.
Moja książka miała całe 432 strony :)

Ksiazka jest swietna, mimo tego ze wole raczej kryminaly prawdziwe niz takie troche romansidla z malym watkiem kryminalnym ktory byl bardzo przewidujacy, to jednak ksiazka jest tak swietnie napisana ze po prostu mnie wciagnela i swietnie czytalo mi sie o losach bohaterow tej ksiazki, moze dlatego ze nie bylo to takie przeslodzone ale prawdziwe a zaraz tajemnicze i z czyms ciekawym - chodzi mi o te sny. Naprawde polecam szczegolnie jako lekka mila lekture na odprezenie i np jak dla mnie odpoczecie od ciaglych kryminalow, taka przyjemna odskocznia.

Camille | 2014-03-18
Przeczytana: 16 marca 2014

typowa-babska książka, przewidywalna, momentami banalna ale dobrze się czytało i mogę śmiało polecić

Magdalena | 2013-06-09
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Taka sobie, nie zachwyciła i nie znudziła. Przeczytałam, ale nie zapamiętam

Magdzik | 2012-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2012

Dla mnie - super książka. Choć mniej więcej w połowie domyśliłam się kto jest tym złym, do samego końca czułam napięcie i wystarczył mały hałas obok i podskakiwałam do góry :)

Lubię brać tę książkę do pociągu, bo wtedy podróż mi szybciej mija :)

Morgana1976 | 2012-11-07

2010