Intryga

Wydawnictwo: Da Capo
Mischief
83-7157-157-7
dona

Eksperymenty wychowawcze zwykle kończą się źle. Takiego zdania jest większość angielskiego społeczeństwa pierwszej połowy XIX wieku, a zwłaszcza przedstawiciele arystokracji. Imogena, która jest wynikiem takiego eksperymentu - jej matka jako autorka niezwykle bulwersującej książki o wychowaniu młodych panien, właśnie na córce sprawdzała proponowane metody - bynajmniej nie podziałała tego zdania. Obce jej są wszelkie konwenanse rządzące wielkim światem. Nic więc dziwnego, że przy okazji pierwszego pobytu w stolicy dziewczyna zostaje skompromitowana. Kiedy niespodziewanie dziedziczy spadek po ekscentrycznym wuju, przychodzi jej do głowy pewien pomysł, tak szalony, że mogłaby na niego wpaść tylko panna o jej reputacji. Jest tylko jeden człowiek, który może jej pomóc w realizacji planu - cieszący się złą sławą hrabia Colchester. Ale jak go przekonać do tego przedsięwzięcia.

Drub | 2014-08-30
Na półkach: Przeczytane, Romanse

Ta książka jest typowym romansem, nie należy tu oczekiwać głębokiej psychologi postaci czy też zawiłej, wielowątkowej fabuły. Jednak ma w sobie coś dzięki czemu czyta się ją lekko i przyjemnie.
Dużym plusem jest spora dawka humoru, która potrafi rozluźnić atmosferę sytuacji. Mnie osobiście bardzo podobają się momenty kiedy główna bohaterka, wykazując się wielką gracją i zwinnością, potrafi jednym ruchem przewrócić lokaja, lub jakikolwiek dowolny przedmiot łatwo tuczący się :)
Uważam że to dobra książka, czytając ją nie mam uczucia że autorka zbyt poważnie opisuje miłość, czy pełne napięcia momenty które potrafią czasem doprowadzić człowieka do szału. Nie ma wzniosłych deklaracji i zachowań typowych dla delikatnych, przewrażliwionych głównych bohaterek. Nie ma też naciąganych prób ukazania, jak silną i super odważną kobietą jest nasza heroina. Jest to luźna historia i tak należy ją traktować. Przy niej należy się dobrze bawić, nie wzruszać.

Freya | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Wśród romansów historycznych wcale nie tak łatwo znaleźć pozycje, które byłyby napisane z równą lekkością i humorem co "Intryga" A. Quick. Osobiście bardzo podoba mi się fakt, że główna bohaterka jest inna niż zwyczajowe bohaterki w powieściach z tego gatunku, tzn., że zamiast czarować mężczyzn tylko i wyłącznie swoją zjawiskową urodą (i niczym innym, jak to zazwyczaj bywa) Imogena wyróżnia się odwagą i inteligencją, realistycznym podejściem do życia i opanowaniem, a przede wszystkim pokazuje, że kobieta tez potrafi myśleć samodzielnie i nie jest tylko dekoracją dla mężczyzny. Poza tym tytułowa intryga bardzo ciekawie wpisana jest w główny wątek romantyczny powieści. Wplecenie zagadkowych, wręcz niebezpiecznych zdarzeń i akcji do romansu w połączeniu z lekkim stylem wypadło tutaj nadzwyczaj dobrze. Pozycja godna polecenia dla wszystkich miłośników romansów historycznych znudzonych schematycznymi bohaterkami.

Iwona | 2015-02-19
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Generalnie wciągająca, chociaż gdzieś w połowie czytanie zaczęło mi się dłużyć... czytelniczki A. Quick wiedzą za co się zabierają, książka nie jest odstępstwem od jej standardów... dodatkowy plus, bohaterka powieści nie jest irytująca, co się często u autorki zdarza.

Magdalena | 2013-10-09
Przeczytana: 08 października 2013

Taka sobie. Nie zachwyca zbytnio. Przyjemnie się czyta, ale jest trochę naiwna. Podobna do innych tej autorki, niczym się nie wyróżnia.

Kardamon | 2017-04-04
Anna Klimek | 2017-02-27