Utwory wybrane. T.3. Wszyscy byli odwróceni. Brudne czyny. Drugie zabicie psa

8307019931
Omnikoron

Ewa Kowalska | 2016-07-18
Przeczytana: 16 lipca 2016

Ten tom zawiera trzy odrębne opowieści, a każda ma swój własny ciężar gatunkowy, klimat i suspens. Proszę, nie każcie mi wybierać, która najlepsza, bo każdą polecam z takim samym zapałem.
Marek Hłasko w cudowny dla mnie sposób ukazuje rodzące się między ludźmi uczucia, ich rozkwit oraz to, co najciekawsze, mianowicie zakończenie, które nie bywa piękne. Jak życie nie bywa piękne.
Nie wiem, skąd Hłasko brał te wszystkie pomysły na opowieść, na dialog, na miłość, na życie wreszcie. Widocznie był świetnym obserwatorem i potrafił dojrzeć nawet TO, co jest niewidoczne dla oczu. Ale właśnie TO stanowi największą wartość tej prozy.
Proszę, czytajcie Hłaskę!

MuffinCannibal | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Czasem niektóre książki są tak genialne, że nie da się tego opisać słowami.

Katarzyna | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

Najbardziej przygnębiający,ale także najbardziej wciągający tom Hłaski.

Marquee | 2015-09-07
Przeczytana: 28 września 2015

mistrzostwo!

Marta | 2016-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Brudne czyny - jedna z najlepszych powieści, które czytałam. Idealne utworzenie klimatu pustki, wyczerpującego gorąca, pokazana esencja i prostota życia, do którego nie potrzebujemy niczego i które toczy się samo - intrygująca postać głównego bohatera, którego siła może stać się naszym wzorem, mimo wewnętrznych walk, które toczy z własną przeszłością. Pokazana głębia życia zwyczajnego, do którego nie potrzeba bogactwa - tak naprawdę nieistotnego i czyniącego z nas błaznów - i które nie obawia się niczego, ponieważ nie ma niczego do stracenia poza własną przeszłością i tożsamością.

malgorzatamarta | 2017-03-28
Marcelline | 2017-03-02