Malarstwo Białego Człowieka t.2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Malarstwo Białego Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nobilis
Malarstwo Białego Człowieka t.2
978-83-60297-35-3
malarstwo, sztuka, zjawisko, filozofia
Omnikoron

"Malarstwo Białego Człowieka" - tom II. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Drugi wolumin nowej, ośmiotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie.

Piktor | 2016-10-16

W drugim tomie Łysiak dysponował wyjątkową plejadą malarskich gwiazd - niemalże co nazwisko to gigant potężny, raczej w żadnym następnym tomie aż takiego zagęszczenia nie będzie. Nie ma to jednak większego znaczenia - autor pisze w szalenie interesujący sposób i o największych, i o tych trochę mniejszych. Największych próbuje z kolei pokazać od odrobinę mniej znanej strony, nie zapominając jednak o prezentacji rdzenia (tu na przykład demonstruje mniej znane oblicze Hieronima Boscha, udowadniając że nie tylko sceny wariackie malował genialnie). Tom drugi praktycznie powtarza wszystkie rozliczne zalety i nieliczne wady pierwszego.

8.5/10

hincol44 | 2016-03-12