Triumf Katie Byrne

Wydawnictwo: Muza
Triumpf of Katie Byrne
83-7319-513-0
dona

Katie Byrne jest amerykanska aktorka, która uzupelnia studia w londynskiej Royal Academy of Dramatic Art. Wszyscy wróza jej wspaniala kariere, ona jednak powatpiewa w swój talent i obsesyjnie doskonali warsztat aktorski. Czyzby nie byla w stanie sprostac temu, o czym marzyla cale zycie: aktorskiej slawie i prawdziwej milosci? Odpowiedz tkwi w tragedii z dziecinstwa, która odcisnela pietno na calym jej zyciu. Czy Katie zdola pokonac przeszlosc.

wiejskifilozof | 2016-08-12

Typowy zapychacz czasu,to był książka mała w swej objętości i także nie duża w swej treści.
Historia,która się powiela w wielu innych książkach,łączących kryminał z powieścią romantyczną -obyczajową.
Aktorka marząca o wielkiej sławie i miłości.
W tle pobicie i zabójstwo.Wątek kryminalny,jeszcze jakoś nawet dobry,natomiast wątek romantyczny,ot taki sobie raczej się nie wyróżnia zbyt mocno.
Książka przeciętna.

Tosiaczek | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

I cóż my tu mamy? Ogromną tragedię, traumatyczne przeżycie, które rzutuje na całe przyszłe życie młodej dziewczyny. Książka zapowiadała się na całkiem niezły kryminał. Ale tak do końca to nim nie jest, bo w pewnym momencie autorka jakby odpuściła i zmieniła styl. Kryminał przeistacza się w powieść obyczajową, co jakiś czas mamy tylko nawiązanie do poprzednich, tragicznych wydarzeń. I dopiero na końcu, dosłownie na końcu, akcja znów wkracza na kryminalne tory.

W sumie to książka nie jest zła, tyle, że trochę męczył mnie jeden fakt. Wszyscy tzw. „dobrzy” bohaterowie są piękni, utalentowani, pełni pasji. Osiągają sukcesy, ale nie stają się butni, lecz wręcz przeciwnie dalej pozostają skromni, powiedziałabym nawet, że do przesady. Chodzące ideały. A sami przyznacie, że to takie nieprawdziwe, takie nieżyciowe.

Zatem parafrazując szekspirowskiego Hamleta (a mamy w tej książce wiele odniesień do twórczości tego wielkiego angielskiego pisarza) – można zadać pytanie: czytać albo nie...

Katherina87 | 2012-11-21

Katie Byrne jest amerykańską aktorką, która uzupełnia studia w londyńskiej Royal Academy of Dramatic Art. Wszyscy wróżą jej wspaniałą karierę, ona jednak powątpiewa w swój talent i obsesyjnie doskonali warsztat aktorski. Czyżby nie była w stanie sprostać temu, o czym marzyła całe życie: aktorskiej sławie i prawdziwej miłości Odpowiedź tkwi w tragedii z dzieciństwa, która odcisnęła piętno na całym jej życiu. Czy Katie zdoła pokonać przeszłość

Misia20121996 | 2015-12-30

Książka łączy w sobie trochę kryminału, romansu i życia.
Generalnie nie jest jakaś zła, ale nudziłam się przy niej.
Jest dużo szczegółowych opisów krajobrazu i może dlatego też byłam zawiedziona nią.

genius_mouse | 2012-04-18
Przeczytana: luty 2012

Dobre babskie czytadło.
Nie porywa, ale zadowala.

Historia głównej bohaterki jest interesująca. Musi powalczyć z demonami przeszłości, by móc zacząć żyć tu i teraz pełną piersią.
Musi powalczyć o realizację największego życiowego celu, który ugrzązł w miejscu przez tragiczne wspomnienia pewnego jesiennego popołudnia.

Bohaterka balansuje na granicy utraty marzeń i utopienia niebywałego talentu aktorskiego i świetlanej wizji swojej kariery na Brodway'u. Uporanie się z TAKĄ przeszłością nie będzie proste, ani przyjemne. Chciałoby się od niej uciec i nie wracać, ale co kiedy ona sama wraca do nas?

Opowieść o zdobywaniu, a może odkrywaniu na nowo swojej wewnętrznej siły, z miłą sercu historią miłosną w tle.. :)

Marzenocha | 2011-06-29

Lekka, miła , przyjemna, czasami mroczna. Godna uwagi pozycja :)

Agnieszka | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016