Nagła odmiana losu

Wydawnictwo: Książnica
A Sudden Change of Heart
978-83-7132-988-3
dona

Laura Valiant i Claire Benson, które od dzieciństwa łączy serdeczna przyjaźń, pozostają jej wierne także w życiu dorosłym. Obie mają powody do zadowolenia: Laura jest współwłaścicielką firmy zajmującej się handlem antykami, a jej związek małżeński z przystojnym i zawsze pogodnym Dougiem wydaje się wprost wymarzony, natomiast Claire, która odzyskała już równowagę po rozwodzie z francuskim naukowcem Phillipem Lavillardem, cieszy się miłością i zrozumieniem, jakie łączy ją z nastoletnią córką Nataszą. Los komplikuje jednak ścieżki życiowe przyjaciółek.

betulek | 2016-07-07

Wielowątkowa powieść z ciekawie zarysowaną fabułą i dobrym planem rozwoju sytuacji. Mamy tu problem holocaustu, zbyt późno wykrytego raka, rozwody, molestowane dzieci - ale są też bardziej optymistyczne wątki jak kilka zakochanych par, koniec zadawnionych waśni, a bohaterki odnoszą sukcesy zawodowe i finansowe przy okazji przynosząc sprawiedliwość i wyrównanie krzywd. Ale.... gdzieś w tym misternym planie zagubiły się emocje, takie prawdziwe. Pozostała napuszona egzaltacja podkreślona specyficznym dystansem do zdarzeń, unikaniem wstrząsu, do tego powtarzane co jakiś czas niemal encyklopedyczne notki dotyczące historii jakiegoś małżeństwa (rody są tu fikcyjne, więc po co te daty i miejsca tak skrzętnie podawane i jeszcze powtarzane?). Czytając miałam wrażenie, że jestem na proszonej herbatce u starszej angielskiej damy, nieco flegmatycznej, z głową nabitą historią sąsiadów i innymi zbędnymi szczegółami, której po prostu nie wypada przerywać rozmowy wielce dla niej interesującej, nie...

kruszyna | 2013-12-03
Przeczytana: 24 listopada 2013

Bardzo fajna książka. Super się ją czyta. Lekka historia na wieczór, chociaż jest bardzo wzruszający wątek. Książka opowiada o sile przyjaźni między dwoma kobietami. Oby dwie są piękne i robia kariere. Każdej życie ułożyło się inaczej. Każda ma swoje problemy z mężem lub byłym mężem. Gdy musza się z nimi zmagać pojawia się tragiczna wiadomość, że jedna z nich jest śmiertelnie chora. Ale ta choroba zbliży do siebie niespodziewanie dwie osoby. To uczucie przerodzi się w miłość. Książka z serii żyli długo i szczęśliwie ale kto z nas nie lubi takich zakończeń? ja uwielbiam :)
Wciągająca: 1-6: 5
Przyjemnność czytania: 1-6: 5
Fabuła: 1-6: 5

Katherina87 | 2012-11-21

Laura Valiant i Claire Benson, które od dzieciństwa łączy serdeczna przyjaźń, pozostają jej wierne także w życiu dorosłym. Obie mają powody do zadowolenia: Laura - ma udane życie osobiste i zawodowe, Claire - odzyskała równowagę po rozwodzie i cieszy się miłością i zrozumieniem, jakie łączą ją z nastoletnią córką. Los komplikuje jednak ścieżki życiowe przyjaciółek...

Lassbelin | 2012-08-31
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Nie lubię zostawiać niedoczytanych książek i tylko z tego powodu w ogóle skończyłam ją czytać.
Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak przewidywalną fabułą!
Miejscami wydawało mi się, że książka ta miała na celu wzruszenie czytelnika - z miernym skutkiem.
A teoretycznie główny wątek, który jest wyeksponowany w notce wydawniczej... no cóż, tak naprawdę jest jedyną rzeczą, która mogła wydać się w tej książce interesująca. I niestety wcale nie wciąga przez swoją przewidywalność.
Język jest nad wyraz sztuczny, a od słowa 'kochanie' (które zdaje się miało podkreślać wyjątkową więź dwojga ludzi) po kilku stronach robi się niedobrze.
Zdecydowanie nie polecam.

Angela1990 | 2016-06-23

Zbyt przewidywalna, zbyt mdła. Niby był wątek, który miał wzruszać, ale w zasadzie i on irytował. Wszyscy są piękni, mega bogaci i osiągnęli wielki sukces zawodowy przed 30- czyli wszystko to, czego nie lubię w takich książkach, tj. obyczajowych. Ot, taka pozycja na zapełnienie nudnego wieczoru.

Welniak | 2012-12-20
Przeczytana: 18 grudnia 2012