Tereza Batista wojowaniem zmęczona

Tereza Batista cansada de guerra
83-08-01959-5
Proza Iberoamerykańska
niechcaca

"Tereza Batista wojowaniem zmęczona" to historia dziewczyny, którą los od dzieciństwa doświadcza bardzo ciężko, a która mimo to nie traci hartu ducha i zwycięsko przechodzi próbę strachu, poniżenia i przemocy. Lecz Tereza Batista jest nie tylko szlachetna i mężna, jest przede wszystkim wyjątkowo piękna, co ma ścisły związek z większością przytrafiających się jej nieszczęść. Spotykamy ją w scenach mocno pikantnych, ale Tereza nawet w sytuacjach moralnie dwuznacznych zachowuje postawę pełną godości. Towarzyszy jej cała galeria barwnych typów, podpatrzonych zarówno w wielkoświatowych salonach, jak i na ulicach i targowiskach Bahii, rodzinnego miasta Amado i niekwestionowanej stolicy całej brazyliskiej Północy.

Jorge Amado uważany jest za najwybitniejszego żyjącego pisarza brazylijskiego.

zaza | 2014-12-21

dla tych co doswiadczaja w wychodza zwyciesko cikolwiek to zwyciestwo oznacza

KoKo | 2015-03-28
Przeczytana: 28 marca 2015

Ale rarytas. Jest tu wszystko, co moim zdaniem powinno znaleźć się w literaturze ibero. Wciągnęła mnie od pierwszych stron i tak zostało do końca. Świetnie napisana, oczywiście trochę przegadana, ale bardzo umiejętnie snute opowieści.

nellanna | 2012-01-22
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Ciężka treść, bolesne czasy, ponure życie i nawet waleczność, honor i duma bohaterki nie potrafią mi zrekompensować zdołowania po skończeniu tej zabójczej lektury...

ola j | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Co prawda druga część jest tak bulwersująca, że się zastanawiam skąd autor miał takie pomysły... niemniej powieść niesamowita, fantastyczny nielinearny tok opowieści, czary, duchy, nieszablonowe postacie i wydarzenia. Stron sporo, ale warto.

mariola | 2018-09-15
Na półkach: 1990, Przeczytane