Gabriela: Kronika pewnego miasta interioru

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Gabriela cravo e canela
niechcaca

Piranka | 2012-12-26

Niemal pachnie cynamonem i goździkami... trochę awanturnicza, odrobinę obyczajowa... nieco dramatu i sporo romansu. Brazylijska rzeczywistość z początków XX wieku przedstawiona specyficznym, współczesnym dla bohaterów językiem. Pierwotnie odsłuchałam ponieważ nie mogłam zdobyć wersji papierowej. Później przeczytałam. Polecam zakochanym w ciepłym klimacie, intrydze, romansie, brazylii i mało znanej literaturze.

brasilka2 | 2013-04-19
Na półkach: Przeczytane, Ameryka Pd.

Po przeczytaniu tej książki, będąc w Brazylii, po prostu MUSIAŁAM pojechać do Ilheus, do baru Naciba. Nigdzie sok z kakao mi tak nie smakował jak tam :)
Zresztą w Ilheus wszystko nazywa się "Gabriela", od wódki po radio i stacje benzynowe.

alja | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016

Nie przypuszczałam, że będę tak oczarowana tą powieścią. Podchodziłam do niej trochę jak do "Niewolnicy Izaury" - cóż za nietrafne skojarzenie!
Niesamowicie zbudowana fabuła, bohaterowie z krwi i kości. Odczucia, jakie budzi we mnie postać Gabrieli są niemal tak same jak przy Jagnie z "Chłopów" - ależ jak różne ich losy! Może to przez inne okoliczności przyrody, różnice dziejowe (Brazylia ma "nieco" inną historię) i 50 lat różnicy w powstaniu obu dzieł... ;)

Agalis | 2016-10-24
Przeczytana: 05 lutego 2016