Gdy spada lawina

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-09024-2
niechcaca

Akcja powieści rozpoczyna się w 1937 roku, gdy Hubert Modrzewski (bohater wcześniejszej książki Janiny Dziarnowskiej "...gdy inni dziećmi są") przedostaje się do Hiszpanii, by tam walczyć w szeregach republikanów. W pracy konspiracyjnej w Warszawie zajmuje jego miejsce przyrodnia siostra, szesnastoletnia Bożena. Ona właśnie jest główną bohaterką tej książki i z jej punktu widzenia, a więc bez czasowego dystansu, ukazane są wydarzenia polityczne lat 37-39 poprzedzające wybuch drugiej wojny światowej.

betina360 | 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Akcja Powiesci rozpoczyna sie w 1937 roku i jest o rodzinie Modrzewskich.Musze przyznac ze dosc ciekawie napisana i wciagnela mnie tak ze czasem mialam wrazenie ze tam z nimi jestem.Jedno tylko omijalam i tego nie czytalam bo nie lubie fragmenty wierszy.

Inspiracja | 2016-11-13
Drogida | 2015-03-03