Wojna Złoziemnego Kamienia

Tłumaczenie: Maria Duch
Cykl: Pierwsze Kroniki Thomasa Covenanta (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Illearth War
kamien, zło, fantasy
Paweł

Po nijakich dniach w "prawdziwym" świecie Thomas Covenant został ponownie wezwany do Krainy - osobliwego świata magii. Upłynęło już czterdzieści lat od czasu, gdy Lord Foul, śmiertelny wróg Krainy, wyruszył, by spełnić swą przepowiednię. Niezliczeni pachołkowie Lorda Foula rozpoczęli swój niszczycielski marsz. Przeciwstawiał się im jedynie niewprawny w wojennym rzemiośle Hile Troy, ślepy i zgorzkniały wygnaniec z "rzeczywistości".

sai | 2016-03-27
Przeczytana: 27 marca 2016

Kolejna część cyklu wydaje się troszkę ciekawsza aniżeli jej poprzedniczka. Fakt wstęp dłuży się niemiłosiernie aczkolwiek drugi rozdział wynagradza to oczekiwanie. W końcu otwarta wojna z Lordem Foulem, a w zasadzie jego armią. Jest napięcie, oczewkiwanie, akcja. Jedna drużyna planuje wykończyć armię, druga szuka sposobu aby unieszkodliwić samego Lorda Wzgardliwego. Jak zwykle Convenant swoim zachowaniem potwierdza że za nic w świecie nie jest postacią która da się polubić, za to jego świtę już tak. Rozczarowująca końcówka... Naprawdę mega rozczarowująca. Przeczytam trzecią część i mam nadzieję że tutaj na takim zakończeniu autor nie spocznie i zaskoczy czymś znacznie kreatywniejszym. Za drugie kroniki chyba się zabierać nie będę, no bo w zasadzie książek ciekawszych masa.

Ksl1302 | 2017-06-19
Przeczytana: 2014 rok