Ostatni Wielki Kahun

Wydawnictwo: Telbit
978-83-60848-99-9
ostatni wielki kahun
Kira

Bywa, że świadectwo oczu jest tak szokujące, że buntuje się przeciw niemu rozum. Zanim racjonalna bizneswoman Rita Sztangret poznała przystojnego Hawajczyka, wierzyła najwyżej w niejasne przeczucia.

Tymczasem historia, która jej się przydarzyła, przystaje do sentencji Williama Szekspira: Są na ziemi i niebie rzeczy, które nie śniły się filozofom...

Kachusek | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Ciekawa, wciągająca, romantyczno-kryminalna opowieść.. trochę magii, trochę psychologii, książka nietypowa, trochę dziwna i można rzec, że takiej jeszcze nie czytałam..

| 2010-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2010

Książkę przeczytałam już ponad dwa tygodnie temu i muszę przyznać, że idealnie sprawdziła się w swojej roli. Sama zdziwiłam się, gdy okazało się, iż pochłonęłam ją w zaledwie kilka godzin.

"Ostatni wielki Kahun" opowiada losy młodej bizneswomen Rity, która prowadzi dostatnie życie u boku mężczyzny swojego życia. Pewnego dnia kobieta odkrywa prawdziwe oblicze swojego męża i w przypływie impulsu postanawia przez jakiś czas ukryć się na Hawajach, które w dzieciństwie tak jej się podobały. Po dotarciu na miejsce pani Sztangret spotyka Sparka - artystę hawajskiego cyrku, na którego pokazie miała okazję być kilkanaście lat wcześniej. Oboje zaprzyjaźniają się ze sobą i już kilka dni po przyjeździe Rity stają się kochankami...

Tymczasem w firmie zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy. Nino - mąż głównej bohaterki - na specjalnych warunkach zatrudnia do pracy swoją kochankę. Po zniknięciu małżonki udaje, że zupełnie nic się nie stało. Ostatecznie umiera i nikt nie wie co tak naprawdę...

Monika | 2016-08-29
Przeczytana: sierpień 2016

Książka pisana bardzo prosto, brak zwrotów akcji, nie wyczuwa się napięcia. Miałam wrażenie, że książka była pisana jako szkic na kolanie. Również odniosłam wrażenie, że autorka ma kompleksy (na każdym kroku było wspominane, że główna bohaterka na wszystko może sobie pozwolić i że obraca się w towarzystwie, który ją wielbi).
Jedyna rzecz, która pozwoliła mi dobrnąć do końca to fakt, że książka jest cienka, więc da się ją "wymordować" do końca.

Monika | 2011-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2011

Przyjemna lektura na dwa wieczory. Połączenie tajemnicy, romansu oraz uroczych Hawajów.

kokusiaaa | 2015-07-30

romantyzm
ksiazka naprawde bardzo zaskoczyla mnie zakonczeniem 😏
9/10

ant_07 | 2016-10-14