Kaprys Historii

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-355-4
Omnikoron

'To powieść pojemna - trzy kontynenty, sześć krajów, kilkanaście postaci, dziesięć dekad - ale nie przepełniona. Dynamiczna, ale pozwalająca czytelnikowi nadążać za autorem. Brawurowa, na granicy pisarskiego ryzyka, ale trzymająca się zasad, które ją kontrolują.I co najważniejsze, dobrze opowiedziana.A opowiadanie jest sednem literatury, o czym my, autorzy, przypominamy sobie tym niechętniej, im trudniej nam ono przychodzi.Książka, którą polecam każdemu, kto stawiając wymagania literaturze, jest w stanie postawić je również sobie'
Eustachy Rylski
'Na krawędzi faktów i fikcji, między historią prawdziwą a możliwą toczy się akcja książki Marcina Wolskiego 'Kaprys historii'. Zajmująca intryga prowadzi czytelnika przez dziwne miejsca i niemal wszystkie kontynenty, a bohaterowie dokonują cudów, by uchronić świat przed szaleńcami pragnącymi zawładnąć genetyczną pamięcią ludzkości. Pasjonująca opowieść z cyklu: dwieczna walka dobra ze złemw atrakcyjnej formie. Poza wszystkimi zaletami barwnej narracji trudno nie zauważyć u tego autora domieszki krzepiącej ironii. I bardzo dobrze!'
Jan Pietrzak

Sławomir | 2014-06-08
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Jak zawsze autor niezawodny. Lubię w twórczości Wolskiego to, że na każdym kroku widać dużą wiedzę autora i szerokie horyzonty. Nie zawsze i nie koniecznie ma to wpływ na fabułę. To takie często drobne smaczki ale strasznie je lubię.

Wojciech | 2016-10-25

Lektura istotnie soczysta, acz o jeden kontynent za dużo jak na mój mózg. Spodziewałem się prostej historyjki, a dostałem gruby science fiction. Wolskim czuć na kilometr - jak zwykle wypływa jego doskonałe obycie ze środowiskiem hakerskim, a nienawiścią do rusków i komuchów aż tryska w oczy. Czułem się trochę tak, jakbym czytał "7:27 do Smoleńska", tylko o 4:00 i bez Smoleńska. Po prostu śmiechu co nie miara. I do tej pory nie wiem, czy on tak dla jaj, czy na serio.

Tinkerbelle | 2013-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2013

Hmmm... chyba nie jest to najlepsza powieść autora. Jak dla mnie z bohaterki zrobił nimfomankę... ogólnie fabuła daje radę, więc ocena przeciętna jak i książka.

Dziki_tymianek | 2013-10-01
Przeczytana: październik 2013

Z "Trylogii optymistycznej" ta, czyli ostatnia, podobała mi się średnio, a zakończenie nie spodobało się wcale. :/

elwa1 | 2015-03-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Lubie czytać Wolskiego bo ma nieograniczona wyobraźnię...

Piotrek | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016