Wilk, który nigdy nie śpi. Pełne przygód życie lorda Baden-Powella

Wydawnictwo: Harcerskie Biuro Wydawnicze Horyzonty
Der Wolf, der nie schlaft. Das abenteuerliche Leben des Lord Baden-Powell
skauting, bp, baden powell
Ania

# Pełne przygód życie lorda Baden- Powella # Miał wiele przezwisk. Zawistni nazywali go faworytem i megalomanem- samochwałą, niepoważnym marzycielem i zarozumiałym durniem, awanturnikiem i szczurołapem. Zwolennicy wielbili go z całym oddaniem jako wzór charakteru, bohatera, artystę, autora bestsellerów i jednego z najwybitniejszych wychowawców młodzieży w XX stuleciu. Profesorowie...

# Pełne przygód życie lorda Baden- Powella
Zwolennicy wielbili go z całym oddaniem jako wzór charakteru, bohatera, artystę, autora bestsellerów i jednego z najwybitniejszych wychowawców młodzieży w XX stuleciu. Profesorowie uniwersyteccy uznawali jego system pedagogiczny za genialny (...)
Kim więc był lord Baden- Powell, który stworzył wielkie bractwo skautów? Kim był człowiek, który z jednakowym spokojem znosił przezwiska i przyjmował ordery? - Odpowiedzi na te pytania na pewno znajdziesz w tej książce.

poznanianka | 2011-03-04
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Impeesa. Lub też - iin gonjaama, gonjaama, inwubu yabu, yabu inwubu. Po prostu - Wilk, który nigdy nie śpi albo On jest lwem, tak, on jest dzielniejszy od niego, on jest hipopotamem! On czyli kto? On to Lord Robert Baden-Powell baron of Gilwell. W jednym zdaniu - założyciel, twórca i propagator skautingu. W większej ilości zdań? Znaleźć można je w biografii napisanej przez Waltera Hansena.
Jeśli jest jeszcze ktoś kto uważa, że harcerze to "miętkie" wafle, "cioty" i frajerzy a ten co to wymyślił, musiał być wybitnie głupi to warto, żeby poczytał sobie tę książkę. Założę się, że każdy chciałby przeżyć chociaż część z przygód pana Roberta. Albo wykazywać się równą jego inteligencją oraz dobrymi pomysłami, które sprawdzają się w trudnych sytuacjach. Fakt, że w książce został wykreowany na ideał, człowieka bez skazy, który zawsze podejmuje słuszne decyzje wcale a wcale nie umniejsza to jego wielkości.
Urodził się w 1857. Był generałem armii brytyjskiej (jednym z najmłodszych), przez...

pomidorowa | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Świetna książka, bardzo przystępnie, interesująco napisana. Szczególnie biorąc pod uwagę gatunek - biografie mają tendencje to przynudzania, tu akcja jest wartka, można niemalże zapomnieć że to nie ksiązka przygodowa.
Polecam, nie tylko harcerzom przybliżyć sobie życiorys niezwykłej i inspirującej postaci tytułowego "Wilka".

Aleksander | 2015-05-03

Biografia, którą z czystym sercem można dać do przeczytania 11-latkowi. Napisana świetnym językiem, czyta się niemalże jak powieść przygodową. Polecam szczególnie drużynowym, którzy nie wiedzą jak zainteresować swoich harcerzy postacią B-P.

Przemysław Zyra | 2014-11-28
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo interesująca opowieść o losach twórcy skautingu. Mnóstwo anegdotek, które z pewnością zapadną w pamięć osobom związanym z ruchem harcerskim.

Halina | 2013-05-23
Na półkach: Przeczytane, Harcerskie
Przeczytana: 22 marca 2013

Miałam tę książkę przeczytać na stopień, ale spodobało mi się, i to bardzo. Na początku zainteresował mnie bardzo dobry styl pisania autora. Później to, o czym mówiła. Na koniec wyłam jak bóbr. Choć styl faktycznie jest niesamowity i książka jest pisana ciekawie, nie na zasadzie "data-wydarzenie" jak większość biografii, tylko z ciekawostkami, z rzeczami naprawdę istotnymi, choć dat tu nie braknie, z fantazją, ale fenomen tej książki to postać, o której opowiada. Książka sama w sobie jest świetna i chyba każdego przekona do skautingu i pokaże, że to nie tylko mundur i las, a każdy skaut wręcz MUSI ją przeczytać. Łzy i zrozumienie tego, po co się jeździ na zbiórki, gwarantowane. Dziękuję autorowi za tą opowieść, za przypomnienie, dlaczego "jestem gotowa".
Świetnym pomysłem było też dodanie tam jako ilustracji obrazków autorstwa samego B-P.

Z "Wilkiem..." spotkałam się po raz pierwszy na obozie harcerskim, podczas pewnej wyjątkowo nudnej warty. Dzięki niemu czas upłynął dla mnie niepostrzeżenie - zbyt szybko, żeby lekturę dokończyć! A byłam już tak zainteresowana życiem założyciela skautingu, że po prostu musiałam książkę po powrocie kupić i dokończyć czytanie.
Jedna z niewielu biografii, która mnie całkiem wciągnęła jako opowieść, a jednocześnie niemało nauczyła. Fakty z życia Baden-Powella zostały opisane w przystępny sposób, zrozumiały nawet dla dziesięciolatki (bo tyle podczas obozu liczyłam sobie lat). Pomimo upływu czasu wciąż potrafię przytoczyć kilka istotnych wydarzeń, co bardzo mi się przydało podczas tegorocznego biegu na tropicielkę (dla niewiedzących - taka odpytka z wiedzy o harcerstwie podczas gry terenowej).

RomanZblewo | 2016-06-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Jeden człowiek a tyle z działał...
Jeden człowiek a tyle imion...
Jeden człowiek a tyle odmiennego myślenia...
Jeden człowiek a tyle sposobów na wychowanie...
Tyle słów na opisanie jednego człowieka dzięki, któremu świat jest piękniejszy.
Książka opisująca niepozorne życie Wilka. Biografia w której zatracamy się jak w dobrej przygodówce.
Wilk opracował metody wychowawcze wykorzystywane i aktualne do dzisiejszego dnia. Wilk był dzieckiem, które zawsze widziało i czuło więcej. Książka bardzo wartościowa... bardzo polecam :)

lucter | 2012-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2012

Jak na biografię, to jest to bardzo krótka, nierozbudowana pozycja. Być moze dla wielu to plus, ale ja chciałabym więcej poczytać o tak barwnej postaci. Na pewno plusem są też zabawne rysunki Badan-Powella.

Nicole | 2016-03-27
Przeczytana: styczeń 2016

Zdecydowanie wartościowa książka. Można dokładnie poznać losy Bi-Pi i czerpać pomysły na zbiórki. Z samych wydarzeń można wynieść bardzo wiele i spojrzeć na harcerstwo z innego punktu widzenia.

Sara | 2012-09-02

cudowna książka o twórcy scouting'u. obowiązkowa w biblioteczce każdego harcerza. ;)