Tajemnica dworu Rosehaven

Tłumaczenie: Rafał Lisiński
Wydawnictwo: Libros
ROSEHAVEN
dona

Wydarzenia historyczne poprzedzające rok 1277 oraz względy rodzinne i układy majątkowe połączyły węzłem małżeńskim dwoje obcych sobie ludzi. Chmurny, surowy wojownik Severin budzi lęk w niezależnej, wrażliwej Hastings. Z czasem jednak małżonkowie odkrywają się wzajemnie i dają się porwać ogarniającym ich uczuciom. Autorka maluje obraz ich miłości soczystymi barwami, przekonując nas, że bohaterowie średniowieczni kochali nie mniej namiętnie niż współcześni. Intrygujące wątki poboczne i świetnie zarysowane postaci drugoplanowe wzbogacają ten znakomity romans historyczny.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: skan własny

Aksamitt | 2015-12-03

Hastings, córka hrabiego, główna bohaterka dość niewpasowana jak na realia, w których żyły ówczesne kobiety (a jest rok 1277) musi wypełnić wolę umierającego ojca i poślubić Severina, który nie tylko przyczyni się do przedłużenia linii rodu Trent, ale da bezpieczeństwo i jej, i rozległym ziemią ,jakimi dysponował jej ojciec.
Niestety, młody małżonek moze jedynie pomarzyć by jego żona darzyła go respektem. Daleko jej do okazywania poszanowania jego woli, a już na pewno nie myśli by być na każde jego zawołanie.
Powieść rozwija się i owszem, będą oznaki sympatii, ale żeby namiętność scaliła tych dwoje to Severin będzie się musiał przyłożyć do nauki, jak postępować z tą szczególną kobietą. To nie kobieta, na której można wymóc posłuszeństwo. Z kolei ona młoda, niedoświadczona, mylnie odbiera jego podejście i wciąż reaguje buntowniczo.
Dialogi są prowadzone z iskrą, bo podczas rozmów głównych bohaterów trudno mówić o chłodnym, wystudiowanym języku średniowiecznych ludzi, są raczej...

Lady_B | 2010-07-27
Przeczytana: marzec 2009

Romans, którego akcja dzieje się w głębokim średniowieczu, wśród zimnych kamiennych zamków, w czasach okrutnych, kiedy to córka władcy jednego ze wspomnianych zamków zmuszona zostaje poślubić obcego mężczyznę. Jest on oschły, nerwowy, przez co łatwo wybucha gniewem, nie toleruje sprzeciwu. Dlatego tym bardziej denerwuje go młoda i niezależna dziewczyna. Jednak jak to w romansach bywa, w toku akcji małżonkowie poznają siebie i wybucha miłość. W powieści całkiem sporo jest wątków erotycznych :P

kasik | 2015-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Tak, to była naprawdę przyjemna książka. Czytając przeszłam przez wiele uczuć, od złości i wściekłości poprzez uśmiech i radość do wzruszeń. Polubiłam główną bohaterkę Hastings i jej upartego męża Severina, któremu na szczęście oczy się otworzyły w odpowiednim momencie. Ta para będzie jedną z moich ulubionych tej autorki.

Agnieszka | 2016-05-10
Przeczytana: 09 maja 2016